TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

UKE znowu chce szkolić z PIT

Urząd Komunikacji Elektronicznej organizuje kolejne webinarium dotyczące Punktu Informacyjnego ds. Telekomunikacji. Uczestniczy mogą wybrać dwie daty, w których odbywa się webinarium – 15 lub 16 lutego.

Po pierwszym webinarium przygotowanym przez UKE w związku z obowiązkiem raportowania do PIT, pojawiają się kolejne, które mają pomóc operatorom. Niestety pierwsze ze szkoleń nie cieszyły się dobrą opinią i więcej było wobec nich zarzutów niż uznania korzyści z nich płynących. Czy tym razem będzie inaczej? Przekonamy się już niebawem.

Ponownie webinaria przeznaczone są dla operatorów telekomunikacyjnych, jednostek samorządu terytorialnego prowadzących działalność telekomunikacyjną oraz przedsiębiorstw użyteczności publicznej. Obejmuje ich wszystkich nowe rozporządzenie Ministra Cyfryzacji w sprawie inwentaryzacji infrastruktury i usług telekomunikacyjnych. Oznacza to, że są zobowiązani do raportowania do PIT.

W trakcie szkolenia mają zdobyć wiedzę o sprawozdawczości PIT, możliwościach pit.uke.gov.pl, formalnościach koniecznych do spełniania w celu uzyskania autoryzowanego dostępu do serwisu czy metodach wprowadzania danych. Założenia są zatem identyczne jak przy pierwszym podejściu do tego typu szkolenia. Ponownie też poprowadzić je mają eksperci z Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Żeby sprawdzić czy UKE wyciągnął wnioski z pierwszych webinariów i wziąć udział w tym szkoleniu należy zarejestrować się pod specjalnym linkiem wybierając jeden z dostępnych dni szkoleń. Po zarejestrowaniu uczestnik lub uczestniczka otrzyma link do webinarium aktywny, który będzie aktywny w wybranym terminie:
– 15.02.2023 godz. 10:00-12:55,
– 16.02.2023 godz. 10:00-12:55

Program webinarium:

Źródło: uke.gov.pl

Czytaj także:

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...