Trzy nowe funkcje w aplikacji mObywatel

37

Coraz więcej osób korzysta z mObywatela, gdyż pojawiają się w nim nowe funkcje, które odpowiadają na ich potrzeby. W ostatnim czasie dodano do systemu elektroniczne wersje  legitymacji wydawanych przez ZUS, ale też legitymacje potwierdzające wykonywany zawód przez adwokatów i posłów.

Pisaliśmy już o tym, ze w aplikacji mObywatel pojawiła się opcja elektronicznych legitymacji emeryta-rencistyh przez ZUS.

– Chcemy wspierać obywateli i poprawiać jakość ich życia, zwłaszcza emerytów i rencistów, a więc grup dotychczas często wykluczanych. Od teraz wyrobienie cyfrowego dokumentu nie wymaga już żadnego wniosku ani wizyty w ZUS. Cały proces odbywa się automatycznie. Wystarczy zainstalować w swoim telefonie aplikację mObywatel i dodać do niej legitymację emeryta-rencisty. Cieszy nas fakt, że z roku na rok coraz więcej seniorów korzysta z naszych usług – mówi minister Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w KPRM.

Ale oprócz tej funkcji w mObywatelu znalazły się również dwie kolejne. Są to:
– mLegitymacja adwokacka pozwalająca potwierdzić prawo do wykonywania zawodu
– mLegitymacja poselska – ułatwi posłom  i posłankom wykonywanie obowiązków wynikających z pełnienia mandatu parlamentarnego, teraz w trakcie podejmowania interwencji poselskich osoby te będą mogły skorzystać z okazania dokumentu w formie elektronicznej.

Źródło: gov.pl