TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Trzy nowe funkcje w aplikacji mObywatel

Coraz więcej osób korzysta z mObywatela, gdyż pojawiają się w nim nowe funkcje, które odpowiadają na ich potrzeby. W ostatnim czasie dodano do systemu elektroniczne wersje  legitymacji wydawanych przez ZUS, ale też legitymacje potwierdzające wykonywany zawód przez adwokatów i posłów.

Pisaliśmy już o tym, ze w aplikacji mObywatel pojawiła się opcja elektronicznych legitymacji emeryta-rencistyh przez ZUS.

– Chcemy wspierać obywateli i poprawiać jakość ich życia, zwłaszcza emerytów i rencistów, a więc grup dotychczas często wykluczanych. Od teraz wyrobienie cyfrowego dokumentu nie wymaga już żadnego wniosku ani wizyty w ZUS. Cały proces odbywa się automatycznie. Wystarczy zainstalować w swoim telefonie aplikację mObywatel i dodać do niej legitymację emeryta-rencisty. Cieszy nas fakt, że z roku na rok coraz więcej seniorów korzysta z naszych usług – mówi minister Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w KPRM.

Ale oprócz tej funkcji w mObywatelu znalazły się również dwie kolejne. Są to:
– mLegitymacja adwokacka pozwalająca potwierdzić prawo do wykonywania zawodu
– mLegitymacja poselska – ułatwi posłom  i posłankom wykonywanie obowiązków wynikających z pełnienia mandatu parlamentarnego, teraz w trakcie podejmowania interwencji poselskich osoby te będą mogły skorzystać z okazania dokumentu w formie elektronicznej.

Źródło: gov.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...