TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Telewizja News 24

24 lutego Telewizja News 24 wystartowała z emisją, ale jedynie na Facebooku. Zapowiadana od dawna ma jak widać opóźnienia i nie do końca realizuje cele.

Licencja na News 24 została przyznana przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji w 2021 r. Wtedy też stacja miała zacząć nadawanie. Jednak tak się nie stało.

News 24 – nowy kanał

Pod koniec stycznia pojawiła się informacja, że Kanał News24 jest gotowy do emisji, która rozpocznie się 1 lutego o godzinie 7 rano. A od połowy lutego stacja będzie w ofercie nadawców kablowych i satelitarnych.

Firma Astro jest już nadawcą stacji 13 i E-Sport, które odbierane są w sieciach kablowych i IPTV. Ma zatem doświadczenie  w tworzeniu kanałów, jednak stacja newsowo to trochę inne wyzwanie. I widać to w kolejnych opóźnieniach nadawania i osiągnięcia planowanych zasięgów.

W celu pozyskania funduszy na inwestycję, firma Astro sprzedała akcje funduszowi ASI Tech Tier Investment. Pozwoliło to na zdobycia miliona złotych.

ASI Tech Tier Investment zobowiązał się również do zakupu w ciągu trzech miesięcy akcji nadawcy za 3 miliony, co pozwoli rozwinąć kanał. Docelowo ma zainwestować nawet 10 mln zł.

News24 – gdzie oglądać?

Emisja  News24 pojawił się dopiero 24 lutego w godzinach popołudniowych i to na Facebooku.

To tam po raz pierwszy można było zobaczyć część z 60 zatrudnionych osób i ich pracę.

Redaktorem naczelnym News24 jest Andrzej Andrysiak, który wydaje lokalną „Gazetę Radomszczańską”.

Pozostają pytania, czy to koniec problemów i opóźnień, czy tego typu emisję można uznać za planowany start i czy dalszy rozwój pojawi się zgodnie z planem?  Ale na odpowiedzi na nie, będziemy musieli poczekać.

News24 – wyniki

Wirtualnemedia.pl dokonały analizy kanału informując, że telewizję News 24 ogląda średnio 35 widzów, co daje stacji 0,00 proc. udziału w runku. Średni dobowy zasięg stacji wynosi 9,4 tys. widzów, a czas oglądania – 3 minuty.

W kwietniu średni AMR News24 wyniósł 30 osób, w maju – 55 osób, a w okresie od 1 do 13 czerwca – 82 osoby.

Przedstawiciele stacji podkreślają, że to wynik telewizji News 24 to przede wszystkim wypadkowa nieobecności w dużych sieciach kablowych. Podkreślono również, że News 24 jest w trakcie uzgadniania warunków umów z kablówkami.

Dystrybutorem treści kanału News24 jest firma Delegata, która wcześniej wprowadzała na rynek między innymi takie polskie kanały jak: ESKA.TV, POLO.TV, Fokus.TV, Vox Music.TV, Hip Hop.TV, Nova.TV, 8TV, Metro.TV, WP.TV.

News 24 – telewizja

Spółka Astro pracowała nad telewizją News 24 półtora roku. Nowy kanał, emitowany także w internecie, ma być telewizją wolną od polityki.

Redakcja telewizji News24 zaczęła stałą pracę w maju br., a jej celem w pierwszych miesiącach było „zgromadzenie możliwie największego archiwum z materiałami wideo, które jest niezbędne w pracy stacji informacyjnych”.

Telewizję News 24 w internecie można oglądać pod linkiem: https://www.news24tv.pl/. Oglądać ją można także na platformach CDA.pl, WP Pilot, Toya, SatFilm, Softnet Telewizja.

Spółka informuje, że ceni sobie prawa człowieka oraz obywatela, a także edukuje o tolerancji i postawach proeuropejskich, wspierając jednocześnie ekologię i Polskę lokalną.

Nowy konsument telewizji

Czeka nas nowy trend. Młodzi odbiorcy odchodzą od odróżniania transmisji linearnej od streamingowej. Wyzwaniem dla nadawców będzie praca nad ramówką i dostosowanie usług do nowego typu konsumenta. Pandemia wzmocniła też rodzinne oglądanie treści.

Przedstawiciele Nielsen Audience Measurement zapowiedzieli zwiększenie panelu telemetrycznego z 2 tys. do 3,5 tys. gospodarstw domowych w 2020 roku. To jednak nie wszystkie zmiany, które wdrożyła najpopularniejsza firma badawcza zajmująca się badaniami oglądalności telewizji. Nielsen inwestuje w urządzenia do jednoczesnego pomiaru oglądalności w TV i internecie.

Źródło: wirtualnemedia.pl, satkurier.pl, facebook

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...