TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Także UKE walczy w WSIS Prizes 2024

Projekt Urzędu Komunikacji Elektronicznej „Virtual world for All” nominowany jest w konkursie WSIS Prizes 2024. Konkurs organizowany jest przez ITU – agendę ONZ zajmującą się sprawami telekomunikacji na świecie. Głosowanie trwa do końca marca.

Pisaliśmy już o tym, że w jednej z 18 kategorii konkursu WSIS Prizes 2024 nominowany jest projekt Ministerstwa cyfryzacji: internet.gov.pl.

Także Urząd Komunikacji elektronicznej  i jego projekt „Virtual world for All” został nominowany w konkursie. Został on zaprojektowany w celu wyrównywania szanse w świecie podlegającym coraz szybszej cyfryzacji. Uwzględnia w działaniach osoby ze spektrum autyzmu oraz osoby z niepełnosprawnościami są szczególnie narażone na cyberzagrożenia.

Virtual world for All – co to znaczy?

Projekt „Świat wirtualny dla wszystkich” („Virtual world for All”)  składa się z dwóch modułów: „Dostępnie o bezpieczeństwie w sieci” („Online safety explained easily”) oraz „Wrażliwość na niepełnosprawność” (“Sensitivity towards people with disabilities”) – wyjaśnia Katarzyna Mądrzycka-Adamczyk, naczelniczka Departament Polityki Konsumenckiej UKE – Pierwsze działanie to warsztaty z szeroko pojętego cyberbezpieczeństwa, przygotowane z myślą o osobach z niepełnosprawnością intelektualną i osobach rozwijających się w spektrum autyzmu. Drugie działanie ma na celu uwrażliwienie i rozwijanie empatii już od najmłodszych lat. W wirtualnym świecie możemy spotykać osoby z niepełnosprawnościami, nawet o tym nie wiedząc, bo korzystają one z różnych programów asystujących. Na warsztatach prezentujemy społeczny model niepełnosprawności, czyli że jeśli zniweluje się bariery, niepełnosprawność również zniknie – dodaje.

UKE tworząc projekt Virtual world for All wzmacnia:
– świadomość środowiska cyfrowego,
–  równość,
– inkluzywność,
– umiejętności bezpiecznego korzystanie z internetu,
– otwartość na ludzką różnorodność/neurotypowość.

Jak głosować na projekt UKE?

Projekt UKE trafił do kategorii C4 – Capacity building. By na niego zagłosować należy zarejestrować się na stronie WSIS Prizes 2024. Czas na to jest do 31 marca 2024 r.

Źródło: UKE

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...