TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Apple współpracuje z Google dla AI

Stało się coś, czego nikt się nie spodziewał. Apple poprosiło o pomoc Google. Współpraca ma dotyczyć rozwoju systemu iOS i sztucznej inteligencji.

Apple chcę wprowadzić sztuczną inteligencję do kolejnych systemów iOS. Informacje o tym pojawiają się już od pewnego czasu. Teraz jednak Mark Gurman z redakcji Bloomberg potwierdził te doniesienia dodając do nich kolejne elementy. Okazuje się, że w tej sprawie Apple zwróciło się do Google o pomoc. Nie chce tworzyć własnego modelu sztucznej inteligencji, ale zaimplementować w iOS model Google Gemini.

Gurman twierdzi, że większość funkcji AI w nadchodzącym iOS 18 ma wykorzystywać autorski model Ajax. Jego szkolenie to dla Apple wydatek nawet kilku milionów dolarów dziennie. Google Gemini ma natomiast trafić tam, gdzie będzie konieczność generowania treści. Może to być nowa wersja Siri czy edycja zdjęć. Nie wiadomo tego jednak na pewno.

Chociaż rozmowy między Apple i Google są podobno na zaawansowanym etapie, to nie ma gwarancji, że ta współpraca dojdzie do skutku. Tym bardziej, że Apple rozważa również możliwość zwrócenia się do firm konkurencyjnych jak OpenAI.

Źródło: telepolis.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...