TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Szybkie łącza szerokopasmowe w liniach Emirates

Szybkie łącza szerokopasmowe pojawią się w liniach Emirates. Obsługiwać je będzie Inmarsat GX Aviation. Pasażerowie skorzystają z nich na pokładzie 50 nowych samolotów Airbus A350, która zaczną latać w 2024 roku.

W Airbusach A350 po raz pierwszy będzie można korzystać z internetu dzięki szybkim łączom szerokopasmowym Inmarsat Global Xpress (GX). Sieć składa się obecnie z pięciu satelitów pasma Ka, jednak niedługo ma zostać rozbudowana o siedem kolejnych. Kolejne plany rozbudowy sieci to trzy dodatkowe satelity na orbicie geostacjonarnej, co zwiększy prędkość, pojemność i odporność sieci. Pojawia się również dwie satelity w wysoce eliptycznej orbicie. Umożliwi to oferowanie mobilnego internetu szerokopasmowego  nawet w samolotach, które latają na wyższych wysokościach czy nad Arktyką.

Oferta intenretu szerokopasmowego w A350 jest dodatkiem do wielomiliardowych inwestycji Emirates, by poprawić jeszcze wrażenia pasażerów z lotów ich samolotami.

Źródło: infowire.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...