Skype pracuje nad wideorozmowami 3D

617

​Podczas jednego z wywiadów dla BBC, wiceprzewodniczący sekcji Skype w Microsofcie – Mark Gillett, zakomunikował, że jego firma pracuje nad wdrożeniem technologii 3D do klasycznych wideorozmów w najpopularniejszym komunikatorze internetowym. Jednocześnie ostrzegł, że finalna premiera tego rozwiązania może nastąpić nawet za kilka lat.

Mark Gillett powiedział, że w laboratoriach Microsoftu dokładnym oględzinom są poddawane możliwości ekranów 3D oraz rejestratorów takiego obrazu i to właśnie tych ostatnich niestety na rynku wciąż brakuje. Rozmówca potwierdził, że Microsoft wie, jak technicznie rozwiązać widok 3D w rozmowach. Największym wyzwaniem będzie dostosowanie zewnętrznych urządzeń do współpracy ze Skypem.
„Aktualnie musisz posiadać kilka kamer przy swoim komputerze i bardzo dokładnie je poustawiać, aby otrzymać obraz w pełnym 3D” – informuje Gillett.
Przy okazji dowiedzieliśmy się, że rozmowy w jakości 1080p oprócz Xbox One, pojawią się również na laptopach i tabletach – posiadacze smartfonów będą musieli jeszcze trochę poczekać ze względu na zapotrzebowanie na sporą moc obliczeniową.
Źródło: http://nt.interia.pl/internet/news-skype-pracuje-nad-wideorozmowami-3d,nId,1019278