TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Skala sextingu rośnie. Młodzi ludzie łatwo przekraczają granice

 

42 proc. nastolatków w wieku 15-18 lat otrzymało kiedyś od innej osoby intymne materiały, a 13 proc. wysłało swoje nagie zdjęcia lub filmy innym – podaje Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa. A Ministerstwo Cyfryzacji alarmuje, że skala sextingu rośnie i apeluje o ostrożność w sieci.

Resort cyfryzacji wskazując na rosnący problem, zauważa również, że jesteśmy świadkami zacierania się granicy intymności w sieci.

Zwraca uwagę również, że młodzi ludzie często bezrefleksyjnie naśladują swoich idoli, którzy w różnych mediach społecznościowych publikują swoje roznegliżowane zdjęcia. Zapominają jednak, że zdjęcia czy wpisy, które zostały umieszczone w sieci, nigdy z niej nie zginą, nawet jeśli zostaną wykasowane. Wystarczy dosłownie chwila, żeby ktoś je zapisał i rozpowszechnił.

Sexting to termin, który powstał z połączenia słów „sex” i „texting”. Początkowo odnosił się jedynie do wysyłania erotycznych wiadomości SMS. Rozwój technologii  sprawił, że został rozszerzony o komunikatory, aplikacje i inne internetowe narzędzia.

Marek Zagórski, minister cyfryzacji, zachęcał w komunikacie opublikowanym na Twiterze do rozmów z młodymi ludźmi, na temat tego, jakie materiały mogą zamieszczać online, a jakich w żadnym wypadku nie powinny upubliczniać.

Żeby nie być gołosłownym, publikujemy video, na którym można zobaczyć, jak sexting może innym rujnować życie.

Źródło: radiozet.pl

Fot. NASK

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...