TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Sieć światłowodowa w gminie Choczewo

Gmina Choczewo pozyskała dofinansowanie z Funduszu Szerokopasmowego na budowę sieci światłowodowej. W celu realizacji inwestycji postanowiła skonsultować się z mieszkańcami i mieszkankami, by wspólnie stworzyć bazę adresową.

Gmina informuje, że celem jej jest budowa sieci, która dotrze do jak największej liczby mieszkańców. Przeszkodą jest budżet, ale też warunki terenowe, liczba mieszkańców w poszczególnych miejscowościach czy możliwości techniczne budowy sieci. W celu optymalizacji działań gmina konsultuje się z mieszkańcami, by wsparli ją w ustaleniu jak najlepszego przebiegu inwestycji.

Dlatego udostępniono listę adresową z punktami przewidzianymi przy budowie sieci. Mieszkańcy i mieszkanki mogą zgłaszać do niej uwagi pod specjalnym adresem mailowy. Ostateczna lista adresowa ma być stworzono 20 marca.

Już jeden z operatorów zadeklarował budowę sieci światłowodowej do końca 2025 roku. Ta realizacja nie może pokrywać się z inwestycją planowaną przez gminę. Operator będzie budował sieć w miejscowościach Choczewko, Lublewo, Osieki Lęborskie, części miejscowości Choczewo, Kierzkowo, Kurowo, Żelazna, Łętowo, Zwartowo oraz Sasino.

Dzięki powstawaniu dwóch niezależnych inwestycji w tym samym czasie, osoby mieszkające w gminie Choczewo szybciej mogą liczyć na uzyskanie dostępu do dobrej jakości i szybkiego internetu.

Źródło: choczewo.com.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...