Sieć światłowodowa w gminie Choczewo

37

Gmina Choczewo pozyskała dofinansowanie z Funduszu Szerokopasmowego na budowę sieci światłowodowej. W celu realizacji inwestycji postanowiła skonsultować się z mieszkańcami i mieszkankami, by wspólnie stworzyć bazę adresową.

Gmina informuje, że celem jej jest budowa sieci, która dotrze do jak największej liczby mieszkańców. Przeszkodą jest budżet, ale też warunki terenowe, liczba mieszkańców w poszczególnych miejscowościach czy możliwości techniczne budowy sieci. W celu optymalizacji działań gmina konsultuje się z mieszkańcami, by wsparli ją w ustaleniu jak najlepszego przebiegu inwestycji.

Dlatego udostępniono listę adresową z punktami przewidzianymi przy budowie sieci. Mieszkańcy i mieszkanki mogą zgłaszać do niej uwagi pod specjalnym adresem mailowy. Ostateczna lista adresowa ma być stworzono 20 marca.

Już jeden z operatorów zadeklarował budowę sieci światłowodowej do końca 2025 roku. Ta realizacja nie może pokrywać się z inwestycją planowaną przez gminę. Operator będzie budował sieć w miejscowościach Choczewko, Lublewo, Osieki Lęborskie, części miejscowości Choczewo, Kierzkowo, Kurowo, Żelazna, Łętowo, Zwartowo oraz Sasino.

Dzięki powstawaniu dwóch niezależnych inwestycji w tym samym czasie, osoby mieszkające w gminie Choczewo szybciej mogą liczyć na uzyskanie dostępu do dobrej jakości i szybkiego internetu.

Źródło: choczewo.com.pl