Rzecznik MŚP informuje. Nowe wsparcie dla mikro i małych przedsiębiorców

547
fot. Pixabay

Mikro- i małe przedsiębiorstwa mogą skorzystać z nowego instrumentu dotacyjnego – informuje Rzecznik MŚP. Stworzono je z myślą o tych firmach, które odczuwają negatywne skutki pandemii.

Nowe instrumenty uwzględniają potrzeby zgłaszane przez przedsiębiorców dotyczące wsparcia na finansowanie kosztów utrzymania działalności gospodarczej. Zostały one przygotowane przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w porozumieniu z regionami, które pełnią funkcje Instytucji Zarządzających Regionalnymi Programami Operacyjnymi.

Ostateczną decyzję o uruchomieniu wsparcia dla mikro- i małych przedsiębiorców oraz warunkach i terminach jego udzielania w każdym województwie podejmuje Instytucja Zarządzająca RPO. Funkcję tę pełnią poszczególne urzędy marszałkowskie. Szczegółowe informacje o zakresie i warunkach antykryzysowego wsparcia dla przedsiębiorców w ramach poszczególnych Regionalnych Programów Operacyjnych, w tym na finansowanie kosztów utrzymania działalności, znajdują się na stronach internetowych urzędów marszałkowskich lub instytucji, które udzielają takiego wsparcia.

Średnie firmy już korzystają takiego narzędzia – Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 15 czerwca uruchomiło dla nich nabór wniosków na dotacje na kapitał obrotowy.

Szczegółowe informacje o zakresie i warunkach antykryzysowego wsparcia dla przedsiębiorstw w ramach poszczególnych Regionalnych Programów Operacyjnych, w tym na finansowanie kosztów utrzymania działalności, znajdują się na stronach internetowych urzędów marszałkowskich lub instytucji, które udzielają takiego wsparcia.

Pod tym linkiem znajdziesz adresy stron internetowych urzędów marszałkowskich.

Źródło: Rzecznik MŚP / gov.pl