TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Rosyjscy hakerzy grożą Polsce cyberwojną

Powiązani z rosyjską armią hakerzy wypowiedzieli wojnę 10 państwom. Wśród nich jest także Polska. Czy jesteśmy na to przygotowani?

Hakerzy z Killnet już zaatakowali włoskie witryny, także tę należącą do policji. Włoska agencja ANSA poinformowała, że incydent rozpoczął się 15 maja 2022 r.

Cyberprzestępcy przyznali się do ataku na Telegramie.

Białoruski serwis informacyjny Nexta to początek globalnego cyberataku. Celem mają być USA, Niemcy, Wielka Brytania. Rumunia, Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, atakowane już Włochy oraz Polska.

„Przez długie dwa miesiące znosiliśmy ataki nazistów i rusofobów. (…) Ostatecznie jednak tak nie może być, nie pozwolimy siebie obrażać. Rosyjski cyberspecnaz dziś podejmuje zadanie walki za Rosję.” – napisali w komunikarze hakerzy z Killnet.

W Polsce w obliczu groźby cyberataków ogłoszono stopnie alarmowe BRAVO i CHARLIE –CRP. Na razie czas ich obowiązywania to koniec maja, ale mogą zostać przedłużone.

Źródło: cyberdefence24.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...