TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Revolut w Polsce ma już trzy miliony użytkowników

Revolut wprowadza już dziesiątą wersję swojej aplikacji. Ma być wydajniejsza i bardziej przejrzysta. Platforma wciąż się rozrasta i korzysta z niej coraz więcej osób. Tylko w Polsce ma już trzy mln użytkowników. Dlatego konieczne są zmiany, które ułatwią im działania w aplikacji.


Revolut jest platformą finansową zdobywającą rosnącą popularność na całym świecie. Oferuje klientom usługi bankowe online i szereg innowacyjnych funkcji.

Popularność platformy rośnie też w Polsce. Tylko od maja tego roku dołączyło do niej pół miliona Polek i Polaków. W całym kraju z usług platformy korzysta ponad trzy mln osób. To także dla nich wprowadzono wiele udogodnień w nowej odsłonie aplikacji.

Revolut stawia w niej na prostszą nawigację. Przesunięcie w dół to dostęp do wszystkich kont walutowych, w lewo – kart płatniczych, a przesunięcie w prawo daje dostęp do ustawień użytkownika.

Nowa aplikacja to możliwość personalizacji

W nowej wersji aplikacji pojawi się możliwość personalizacji. Będzie można wybrać motyw z tłem, a także poustawiać widżety na stronie startowej. Mogą to być chociażby kursy obserwowanych walut czy informacje o bankomatach znajdujących siew pobliżu.

Zmienia się nazewnictwa i Sejfy Vault będą nazywane Pockets, czyli kieszenie, do których można wkładać pieniądze. Będą one mogły być współdzielone jak to miało miejsce wcześniej przy sejfach grupowych. Nie będą oprocentowane.

Oprocentowanie na poziomie 1 proc. cashbacku przy płatnościach poza UE i 0,1 proc. przy płatnościach w UE będzie dostępne w kieszonce cashback. Pojawi się one tylko w planach Ultra i Metal.

Na większe oprocentowanie można liczyć w przypadku kont oszczędnościowych. Trafiły one do oddzielnej sekcji. Można zakładać je w złotówkach i euro. W przypadku złotówek oprocentowanie sięga nawet 5,2 proc. Przy euro jest to 2,7 proc.

Czy Revolut jest bezpieczny?

Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie, czy korzystanie z platformy Revolut jest dla nich bezpieczne? Platforma zapewnia, że korzysta z zaawansowanych technologii szyfrowania oraz z rygorystycznych procedur w zakresie bezpieczeństwa. Ma to zapewnić bezpieczeństwo danych użytkowników i zapobiegać dostępowi do ich kont niepowołanym osobom.

Więcej o bezpieczeństwie na Revolut przeczytasz tutaj:

Revolut to szybkość użytkowania

Revolut stawia na szybkość chociażby w przypadku przełączania pomiędzy ekranami. W ten sposób wygrywa z innymi aplikacjami bankowymi. Wiąże się to z ambicją twórców aplikacji, by stała się finansowym hubem o szerokim spektrum zastosowań. Użytkownicy mają z niej korzystać nie tylko w podróży, ale również przy codziennych zakupach, opłacaniu rachunków czy planowaniu kredytów.

Nowa wersja aplikacji ma być wprowadzana stopniowo dla kolejnych użytkowników. Proces rozpoczął się w październiku 2023 r.

Źródło: spidersweb.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze