Rekord szybkości 5G w Polsce: 1 Gb/s w Piotrkowie Trybunalskim

440
speed

Osiągnięto rekord prędkości komercyjnej sieci 5G w Polsce. Wynik 1 Gb/s to efekt współpracy Plusa i Ericssona i agregacji5G z LTE  w oparciu o 5G Ericsson Radio System.

Plus wdraża 5G opierając się na rozwiązaniach technologicznych firmy Ericsson.

– Technologia firmy Ericsson jest jednym z kluczowych elementów komercyjnego uruchomienia 5G na częstotliwości 2600 MHz TDD przez firmę Plus. Ścisła współpraca między Ericsson centrum R&D i firmą Plus pozwala rozwijać możliwości 5G. Polski rekord prędkości 5G w Piotrkowie Trybunalskim jest świadectwem tej innowacji i potwierdza technologiczną przewagę 5G firmy Ericsson – powiedział Martin Mellor szef firmy Ericsson w Polsce

W Piotrkowie Trybunalskim sieć 5G pracuje na częstotliwości 2600 MHz TDD, ale została. poszerzona o częstotliwości LTE 1800 MHz i 2100 MHz. Pozwoliło to na przekroczenie prędkości 1GB/s w trakcie pomiarów w optymalnych warunkach radiowych.

Ciągłe zwiększanie prędkości internetu jest odpowiedzią na potrzeby użytkowników. Rozwiązanie umożliwiające agregację pozwala mieszkańcom Piotrkowa korzystać z najszybszego transferu danych w sieci 5G Plusa, które przekraczają 600 Mb/s w przypadku pobierania danych.

Źrodło:infowire.pl