Raporty przeniesienia numerów w III kwartale 2021 r.

91

W III kwartale 2021 roku przeniesiono ponad 330 tys. numerów w sieciach mobilnych. W sieciach stacjonarnych ruch był mniejszy i przeniesionych zostało ponad 66 tys. numerów. Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował raporty przeniesienia numerów w III kw. 2021 r.

Raporty przeniesienia numerów opracowywane są z wykorzystaniem systemu Platformy Lokalizacyjno-Informacyjnej z Centralną Bazą Danych (PLI CBD). Jest on zarządzany przez Prezesa UKE.

W sieciach mobilnych w III kwartale 2021 r. przeniesiono w sumie 332 902 numery.

Jest to wzrost w stosunku do II kwartału tego roku, gdy przeniesiono 314 656 numerów.

Najwięksi operatorzy komórkowi ten kwartał zamknęli jednak na minusie. Orange Polska stracił ponad 4 tysiące użytkowników kart Sim. Operator sieci Plus – Pokomtel również stracił i to aż ponad 7 i pół tysiąca osób. Największą stratę odnotował Play (p4), bo tutaj wynik na minusie to ponad 21 tysięcy użytkowników.

Pośród dużych operatorów najlepszą sytuację ma T-Mobile, bo chociaż wzrost w jego przypadku nie jest duży – 350 użytkowników, to jednak bilans zamknięty został na plusie oraz Netia S.A. ze wzrostem o pawie 3 tysiące osób.

W III kwartale 2021 roku  w sieciach stacjonarnych  przeniesiono 66 266 numerów. Tutaj nastąpił spadek ruchu w stosunku do poprzedniego kwartału, gdy to przeniesionych zostało 84 438 numerów.

W tym wypadku również Orange Polska odnotowuje stratę i to poważną, bo aż 10 457 użytkowników. Także Netia S.A. w przypadku numerów stacjonarnych sporo straciła, bo prawie 10 tys. osób.

W tym wypadku zdecydowanie zyskał Polkomtel, bo przeszło do niego ponad 3 tys. osób.

Pełne wersje raportów: https://bip.uke.gov.pl/raporty/prezes-uke-udostepnia-raporty-przenoszenia-numerow-w-iii-kwartale-2021-r-,50.html

Źródło: uke.gov.pl