TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Redukcja etatów w T-Mobile

Zgodnie z danymi Deutsche Telekom T-Mobile- będący częścią tej grupy, redukuje w Polsce etaty. Polski oddział jest obecnie najmniejszą spółką grupy pod względem zysków. Przychody jednak generuje podobne do oddziału austriackiego. Redukcja etatów ma poprawić sytuację finansową firmy.

Na koniec grudnia 2021 r. w T-Mobile zatrudnionych było 3895 osób. Pod koniec 2022 r. były to już 3682 osoby. Jest to zatrudnienie na podobnym poziomie, jakie jest w spółce Telekom Deutschland.

W Niemczech w T-Systemie zatrudnionych jest ponad sześć tysięcy osób i spółka ponosi straty. Możliwe, że tam również prowadzona będzie redukacja etatów. Taka już nastąpiła w Grecji, gdzie w ciągu roku liczba zatrudnionych spadła z 14 do 1 tysięcy. Na Węgrzech pomimo zwolnień nadal zatrudnionych jest ponad 6,7 tys. osób.

Najwięcej osób w firmie będącej częścią grupy zatrudnionych jest w amerykańskim T-Mobile. Tam obecnie pracuje aż 69 tysięcy osób. Wyjaśnieniem tego niewątpliwie jest obszar, na którym działa firma. W krajach europejskich obszar jest mniejszy co prowadzi do mniejszego zatrudnienia. Jednak nawet ono w ostatnim czasie jest szybciej lub wolniej redukowane.

Źródło: gsmonline.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...