Redukcja etatów w T-Mobile

115

Zgodnie z danymi Deutsche Telekom T-Mobile- będący częścią tej grupy, redukuje w Polsce etaty. Polski oddział jest obecnie najmniejszą spółką grupy pod względem zysków. Przychody jednak generuje podobne do oddziału austriackiego. Redukcja etatów ma poprawić sytuację finansową firmy.

Na koniec grudnia 2021 r. w T-Mobile zatrudnionych było 3895 osób. Pod koniec 2022 r. były to już 3682 osoby. Jest to zatrudnienie na podobnym poziomie, jakie jest w spółce Telekom Deutschland.

W Niemczech w T-Systemie zatrudnionych jest ponad sześć tysięcy osób i spółka ponosi straty. Możliwe, że tam również prowadzona będzie redukacja etatów. Taka już nastąpiła w Grecji, gdzie w ciągu roku liczba zatrudnionych spadła z 14 do 1 tysięcy. Na Węgrzech pomimo zwolnień nadal zatrudnionych jest ponad 6,7 tys. osób.

Najwięcej osób w firmie będącej częścią grupy zatrudnionych jest w amerykańskim T-Mobile. Tam obecnie pracuje aż 69 tysięcy osób. Wyjaśnieniem tego niewątpliwie jest obszar, na którym działa firma. W krajach europejskich obszar jest mniejszy co prowadzi do mniejszego zatrudnienia. Jednak nawet ono w ostatnim czasie jest szybciej lub wolniej redukowane.

Źródło: gsmonline.pl