Razem z Radiem 357 pokazujemy lokalność

73
Grafika: Marcin Jedynak

Trwa współpraca Grupy MiŚOT, wspierającej małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych, z Radiem 357. Na antenie radia od lutego będą pojawiać się reportaże z małych i średnich miejscowości.

20 stycznia w popołudniówce, prowadzonej przez redaktora Kubę Strzyczkowskiego, dziennikarki rozgłośni Justyna Godz i Agnieszka Szwajgier wylosowały miejscowość – bohatera pierwszego reportażu. Spośród ponad 1400 nadesłanych przez słuchaczy miejsc los wskazał Strzelce Opolskie.

Gościem audycji był Sebastian Kachel, wiceprezes Grupy MiŚOT. Dziennikarze podkreślili w rozmowie, że dzięki MiŚOT-om można słuchać m.in. Radia 357, które jest rozgłośnią internetową, w najdalszych regionach Polski.

– W Polsce im mniejsza miejscowość, tym warunki korzystania z internetu są gorsze, chyba że działa tam mały i średni operator telekomunikacyjny. W naszym kraju działa 4 tys. MiŚOT-ów – powiedział na antenie Sebastian Kachel.  

W audycji podkreślono, że operatorzy reprezentowani przez Grupę MiŚOT funkcjonują tam, gdzie tym wielkim nie zawsze się opłaca.

– U tych wielkich rządzi excel, u małych zaś lokalność – wyjaśnił Kachel.

Wspólna akcja Radia 357 i Grupy MiŚOT ruszyła w styczniu. Reportażystki Radia 357: Anna Dudzińska, Beata Kwiatkowska, Agnieszka Szwajgier i Justyna Godz wyruszą w teren, by tworzyć  reportaże o różnych miastach w Polsce. Słuchacze i słuchaczki w każdym miesiącu będą decydować, gdzie mają dotrzeć reportażystki.

Materiały zostaną wyemitowane w Radiu 357 w trzeci bądź czwarty piątek miesiąca od lutego do czerwca. W lutym posłuchamy o Strzelcach Opolskich.

Czytaj także: