TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Rabat za zgodę marketingową. Tak czy nie?

Na forum polskich operatorów telekomunikacyjnych rozpoczęła się dyskusja dotycząca rabatów przyznawanych na usługi w zamian za możliwość przekazania danych osobowych do partnerów biznesowych operatora. Zauważono, że to proceder, który stosują przede wszystkim korporacyjni przedsiębiorcy.

Twórca wątku zapragnął poruszyć dwie kwestie: „My zakładamy standardowo brak zgód marketingowych i rabatu nie dajemy, ale i tak nasza oferta jest porównywana z tamtą ze zgodami i rabatem.
Zastanawiam się w dwóch (wzajemnie się wykluczających) kierunkach:
1. Czy jest jakiś sposób by jako mały lokalny dostawca Internetu też zarobić na zgodach marketingowych? 
2. Czy może warto by zainteresować tematem jakiś UOKiK w temacie delegalizacji takich szkodliwych praktyk?
”.

Do powyższego odniósł się jeden z forumowiczów. Zauważył, że klient nie musi udzielać zgody. Czyni to dobrowolnie. Ponadto „klient kupuje często gęsto oczami a nie jakością usługi/obsługą/serwisem”. Tu pojawia się pole do popisu dla małych i średnich operatorów, którzy szczycą się świetnym poziomem świadczonych usług.

„Sprzedaję tylko Internet […] przez to mam mniej konkurencyjną ofertę” – tymi słowami forumowicz przedstawił sytuację swojej firmy na rynku, po czym wyraził niezadowolenie z obowiązujących regulacji: „skoro mali nie mogą, to zabronić by nikt nie mógł (w imię uczciwej konkurencji – równe szanse powinny być proporcjonalne dla dużych i małych a nie że “wszyscy są równi, każdy może w to wejść kto ma milion zł na start”)”.

„Dużo ludzi niestety tego chce, sprzedają swoją prywatność za dychę” – dodał założyciel tematu. Czy ma rację? A może to temat dla organów regulacyjnych państwa? Zajrzyjcie na ISP Forum i podzielcie się opinią.

Inne posty warte uwagi:

Zobacz też:

Michał Koch
Michał Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...