TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Zjazdowego Nowego Roku!

Wielu małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych od lat regularnie jeździ na Zjazdy MiŚOT, choćby odbywały się daleko od miejsca ich zamieszkania i prowadzenia działalności. Inni dopiero przekonują się, że warto. Uczestnictwo w tych wydarzeniach pomaga lokalnym przedsiębiorcom branży ICT odnaleźć się rzeczywistości prawnej i biznesowej, radzić sobie z nowymi wyzwaniami, a przede wszystkim spotkać się w branżowym gronie.

Zjazdy MiŚOT odbywają się od lat i mają swoją renomę. Wsparcie, integracja, wspólne rozwiązywanie problemów, najświeższe informacje o inicjatywach środowiska, postulaty wobec izb reprezentujących branżę – to główne powody, które motywują uczestników do licznego pojawiania się. Warto też dodać, że w trakcie zjazdów podpisano niejedną umowę z dostawcami sprzętu. Nie bez powodu niektórzy wystawcy i sponsorzy są tu obecni praktycznie zawsze.

Oczekiwania stają się rzeczywistością

– Jesteśmy na bieżąco, słuchamy opinii i zawsze staramy się sprostać oczekiwaniom MiŚOT-ów, czyli nie pominąć żadnych ważnych aktualnych tematów, a jednocześnie nie nudzić uczestników – zaznacza Krzysztof Fujarski, prezes spółki MdM. – Spowodowało to, że w Zakopanem zmuszeni byliśmy wprowadzić aż trzy ścieżki tematyczne. Praktycznie na każdej z prelekcji była wysoka frekwencja, a niektóre biły rekordy popularności.

Wśród najwyżej ocenianych elementów agendy od pewnego czasu konsekwentnie znajduje się ISP Forum na żywo, czyli MiŚOT-owy Hyde Park, który odbywa się w dniu zero, czyli jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem zjazdów.

Zamknięte rozmowy w gronie małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych o tym, co ich aktualnie dręczy cieszą się też dużą popularnością. Nierzadko właśnie po nich rodzą konkretne inicjatywy. Także integracyjne Before Party to okazja do poważnych kuluarowych rozmów.

Kalendarium 2024

Zjazdy MiŚOT w 2023 roku odbywały się w Wiśle i Zakopanem, a filmy z poszczególnych prelekcji są już stopniowo udostępniane na naszym portalu: Kamera, akcja! Zjazd MiŚOT – dokumentacja filmowa – ISPortal

Najbliższy zjazd odbędzie się natomiast w dniach 10 – 12 kwietnia w sprawdzonej już przez organizatorów, zamkowej lokalizacji w Janowie Podlaskim. Zarejestrować można się już teraz, a tylko do końca lutego 2024 będzie obowiązywała promocyjna cena na to wydarzenie (dla MiŚOT-ów wynosi ona 799 zł).

Wiadomo już także, że pod koniec roku mali i średni operatorzy zawitają na północ Polski. W tekście Zakopiański Zjazd MiŚOT oczami uczestników – ISPortal mogliśmy przeczytać postulat jednego z uczestników: Zjazd powinien się odbyć na PÓŁNOCY! Gdańsk – Sopot – Gdynia. Czy zostanie spełniony?

Marek Nowak
Marek Nowak
Redaktor naczelny ISPortal, wcześniej związany między innymi z miesięcznikiem Mobile Internet. Artykuły dotyczące nowych technologii publikował także w portalu Trojmiasto.pl. Po godzinach tworzy opowiadania science-fiction, które ukazały się w kilku już pismach literackich (Nowa Fantastyka, Epea, QFant).

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...