TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Przed cyfryzacją samorządów jeszcze długa droga

Sekretarz stanu ds. cyfryzacji Janusz Cieszyński mówił o cyfryzacji samorządów na konferencji „Miasta w internecie”. Jego zdaniem społeczeństwo potrzebuje prostych rozwiązań cyfrowych pozwalających na sprawny dostęp do usług. Jednak przed nami długa droga, by ten stan osiągnąć.

W trakcie konferencji „Miasta w internecie” o cyfryzacji rozmawiali przedstawiciele samorządów, administracji rządowej, sektora nauki, firm teleinformatycznych i organizacji pozarządowych. Pośród nich znalazł się także sekretarz stanu ds. cyfryzacji Janusz Cieszyński.

–  To nie jest tak, że zapewniamy taki sam poziom usług w małej gminie wiejskiej i wielkim mieście. Wiemy, że tak nie jest i długa droga przed nami, żeby to się zmieniło – mówił Cieszyński . –Dlatego mam nadzieję, że samorządowcy, którzy zajmują się pilotażem, jaki uruchomiliśmy w ramach Funduszu Szerokopasmowego, będą pomagali nam, aby jak najlepiej te środki wykorzystać. Zachęcam, by włączać się w cyfryzację państwa; by mieszkańcy państwa miejscowości ten dostęp mieli i byście byli koordynatorami na terenie swoich gmin i województw – dodał.

Usługi realizowane w samorządach są w centrum działań w ramach nowej strategii rozwoju e-usług w ramach koncepcji mObywatel 2.0.

Źródło: cyberdefence24.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze