TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Powstaje Ogólnopolska Sieć Edukacyjna

Tylko 3,3 tys. z 30,5 tys. szkół w Polsce posiada dostęp do internetu o przepustowości co najmniej 100 Mb/s. Przedsiębiorcy telekomunikacyjni planują zapewnić dostęp do internetu o takiej przepustowości w następnych 5,7 tys. lokalizacjach.
Reszta szkół ma zostać podłączona do szybkiego internetu w ramach projektów dofinansowanych ze środków II konkursu w działaniu 1.1 Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Placówki edukacyjne mają być traktowane priorytetowo i ich podłączenie może zakończyć się w 2018 r. Obecnie trwają ostatnie prace nad organizacją konkursu, a jego ogłoszenie nastąpi pod koniec września.
Celem jest, aby wszystkie szkoły w Polsce zostały połączone w jedną, spójną sieć, w ramach której zostanie zapewniony dostęp do treści edukacyjnych oraz odpowiedni poziom bezpieczeństwa sieci. Ma to mieć miejsce w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.
OSE będzie siecią opartą na istniejącej infrastrukturze telekomunikacyjnej (wybudowanej ze środków komercyjnych oraz unijnych)

  1. operowaną przez jeden podmiot dostarczający zdefiniowany katalog usług
  2. której funkcjonowanie będzie finansowane ze środków budżetu państwa co najmniej w pierwszych latach działalności (łącznie z zapewnieniem dostępu do internetu dla szkół)
  3. uruchomioną w 2018 r.
Michal.Koch
Michal.Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...