TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Postępowanie UKE na urządzenia do pomiarów w sieciach komórkowych

Urząd Komunikacji Elektroniczne prowadzi postępowanie na dostawę i konfigurację zestawu do pomiarów sygnałów sieci komórkowych. Oferta ma zawierać także komputer sterujący i terminal pomiarowy oraz potrzebne akcesoria do uruchomienia całości.

Skład zestawu do pomiarów sygnałów sieci komórkowych ma zawierać  skaner sieci komórkowych i cztery  terminale pomiarowe realizujące określone w zamówieniu  funkcje pomiarowe wymienione w technologiach: GSM, CDMA, UMTS, LTE, LTE-M, 5G NR. 

W przypadku skanera wymagany jest również montaż i instalacja o określonej specyfikacji i funkcjonalności. Terminale pomiarowe mają być dostarczone wraz oprogramowaniem. Mają także zostać zamontowane i podłączone.

Komputer sterujący ma umożliwiać wykonywanie badań jakości usług głosowych i transmisji danych. Dotyczy to tych realizowanych przez sieci komórkowe we wszystkich standardach.

Kryteria oceny dzielą się w 60 proc. na cenę oraz w 40 proc. na okres gwarancji. Przewidywane są dwa progi punktowe w przypadku gwarancji. Za 48 miesięcy – 20 punktów, a za 60 miesięcy – 40 punktów.

Oferty można składać do 12 lipca.

Źródło: bip.uke.gov.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...