Postępowanie UKE na urządzenia do pomiarów w sieciach komórkowych

Urząd Komunikacji Elektroniczne prowadzi postępowanie na dostawę i konfigurację zestawu do pomiarów sygnałów sieci komórkowych. Oferta ma zawierać także komputer sterujący i terminal pomiarowy oraz potrzebne akcesoria do uruchomienia całości.

Skład zestawu do pomiarów sygnałów sieci komórkowych ma zawierać  skaner sieci komórkowych i cztery  terminale pomiarowe realizujące określone w zamówieniu  funkcje pomiarowe wymienione w technologiach: GSM, CDMA, UMTS, LTE, LTE-M, 5G NR. 

W przypadku skanera wymagany jest również montaż i instalacja o określonej specyfikacji i funkcjonalności. Terminale pomiarowe mają być dostarczone wraz oprogramowaniem. Mają także zostać zamontowane i podłączone.

Komputer sterujący ma umożliwiać wykonywanie badań jakości usług głosowych i transmisji danych. Dotyczy to tych realizowanych przez sieci komórkowe we wszystkich standardach.

Kryteria oceny dzielą się w 60 proc. na cenę oraz w 40 proc. na okres gwarancji. Przewidywane są dwa progi punktowe w przypadku gwarancji. Za 48 miesięcy – 20 punktów, a za 60 miesięcy – 40 punktów.

Oferty można składać do 12 lipca.

Źródło: bip.uke.gov.pl