TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Jak bronić się przed DDoS? Dyskusja na ISP Forum

Na ISPortal często piszemy o bezpieczeństwie sieci. Również na ISP Forum pojawił się wątek dotyczący ataków DDoS i sposobów obrony. Przyjrzyjmy się jak z cyberprzestępcami radzą sobie operatorzy telekomunikacyjni.

“[…] dziś trafiło na mnie” – napisał założyciel tematu. Opisał incydent, gdy przez godzinę trwał atak DDoS na konkretny adres IP klienta. Padło też pytanie: “Jak przekierować takie IP w ‘czarną dziurę’?”.

Użytkownicy ISP Forum szybko przypomnieli sobie o projekcie “bgp blackholing“, który doskonale przydałby się we wspomnianej sytuacji, ale pozostał wyłącznie na etapie pomysłu.

“Najszybciej fastnetmon (community edition) + sflow ze switcha/routera. Ewentualnie jakieś MT + mirror i skrypt Kamila z tego forum i masz automatyczny blackholing” – jeden z forumowiczów poradził taką opcję.

Czy to rozwiązuje problem? Nie zdaniem kolejnego odpowiadającego: “Ten nieaktualny projekt do dodatek do systemu BH […] potrzebujesz rozwiązania które wykryje Ci atak wolumetryczny i RTBH”.

Jeśli znacie rozwiązanie problemu, to dołączcie do ISP Forum już teraz! Może wspólnymi siłami operatorzy wypracują uniwersalne rozwiązanie i taktykę obrony przed DDoS?

Inne posty warte uwagi:

Zobacz też:

Michał Koch
Michał Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...