TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Porażka krajowego oprogramowanie smartfonów w Rosji

Duma Państwowa wydawał w kwietniu decyzję o sprzedawaniu w Rosji smartfonów posiadających w standardzie krajowe oprogramowanie. Miało to wspierać lokalnych deweloperów. Po długich bataliach udało się wymusić na producentach smartfonów preinstalowanie aplikacji z państwowej listy. Jednak nadal użytkownicy mogli się nie zdecydować na korzystanie z tych lub innych programów. Po pół roku wiadomo już, jak wygląda wybór między tradycyjnymi i narodowymi aplikacjami.

Producentom dano możliwość zainstalowania odpowiedniego software’u lub udostępnienia linków do niego na ekranie kreatora konfiguracji lub zasobniku aplikacji. Użytkownicy mogli skorzystać z tego oprogramowania lub wybrać standardowe, jakie dostępne jest na całym świecie.

I okazuje się, że jednak wybierają drugą opcję.

Najchętniej wybieranym smartfonem w Rosji jest Samsung i aż 64 proc. jego użytkowników przyznaje, że w ogóle nie rozważa krajowych aplikacji. W przypadku innych telefonów wyniki są podobne, bo około 50 proc. osób w ogóle nie zagląda do menu z krajowymi aplikacjami.

Okazuje się, że nie wystarczyło wymusić na producentach umieszczania krajowych aplikacji w smartfonach. Ich popularność nie wzrosła. Użytkownicy wolą ogólnoświatowe oprogramowanie.

Źródło: telepolis.pl

Czytaj także:

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...