TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Popularność domeny .pl. Na godzinę powstaje niemal 90 nowych adresów

NASK opublikował rejestr domeny .pl za czwarty kwartał minionego roku. Aktywnych nazw było ponad 2,5 mln. A nowych adresów zarejestrowano niemal 189 tys. To są bardzo zadowalające dane. Oznacza to, że na godzinę powstaje ponad 85 nowych adresów z końcówką .pl.

W rejestrze domeny .pl znajdowało się dokładnie 2 513 491 nazw aktywnych w DNS, a nowych nazw zarejestrowano 188 939. Jest to wzrost o ok. 18 tys. więcej w porównaniu do trzeciego kwartału minionego roku.

Z opublikowanych danych wynika, że wzrosła liczba domen zabezpieczonych protokołem DNSSEC. Pod koniec kwartału było ich o prawie 60 tys. więcej, czyli 524 343. To efekt działań NASK na rzecz promocji i rozwoju DNSSEC.

Mimo jednak  większego zainteresowania cyberbezpieczeństwem zaobserwowano spadek abonentów o ponad 3,5 tys. Na koniec czwartego kwartału było ich dokładnie 1 072 587.

Warto dodać, że NASK prowadzi rejestr domeny .pl. Państwowy Instytut Badawczy utrzymuje ponad 2,5 mln domen na rzecz ponad 1 mln abonentów.

Źródło: NASK

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...