TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Ponad 100 tys. osób skorzystało ze specjalnego numeru 116 123

We wrześniu powstała platforma 116sos.pl oferująca wsparcie dla osób w kryzysie psychicznym. Wraz z nią został uruchomiony także specjalny numer telefonu 116 123. Skorzystało z niego ponad 100 tysięcy osób.

Na konferencji wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski zapowiedział, że będzie starał się o wsparcie finansowe dla projektu pomocy osobom w kryzysie psychicznym. Obejmuje to platformę116sos.pl oraz specjalny numer telefonu 116 123. Projekt ma na celu zapewnienie bezpłatnego, anonimowego i całodobowego wsparcia dla osób dorosłych, które przechodzą kryzys. Powstał on we współpracy z Instytutem Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, a dokładnie z ich placówką Ogólnopolskim Pogotowiem dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”.

Konferencja była też momentem na przedstawienie raportu podsumowującego działania infolinii w 2023 r. W tym czasie konsultanci odbyli 14 230 tys. godzin rozmów z osobami dorosłymi potrzebującymi wsparcia w trudnej sytuacji życiowej.

W 2023 r. udało się przejść na całodobowy tryb pracy. Zwiększyła się także liczba pracujących przy projekcie konsultantów i konsultantek. Uruchomiono czat i stworzono profesjonalną platformę z bazą artykułów oraz aktualną bazą ośrodków pomocowych w Polsce.

– To jest dobry przykład tego, w jaki sposób można wykorzystać cyfrowe rozwiązania w różnych obszarach. Poszukiwanie pomocy jest trudne, wstydliwe, a dzięki takim projektom i konsultantom, którzy są do dyspozycji całą dobę, możemy zawsze otrzymać wsparcie w sytuacji kryzysowej. Bywa, że te rozmowy ratują życie, dlatego warto rozwijać takie inicjatywy i będziemy te działania kontynuować – podkreślił Krzysztof Gawkowski, minister cyfryzacji.

Źródło: gov.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...