TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Podwyżka cen w Netflixie

Netflix zadecydował o zmianach w swojej ofercie. Nie przypadnie to do gustu wielu użytkownikom platformy. Przede wszystkim planowane są podwyżki cen.

Już teraz Netflix to jeden z najdroższych serwisów streamingowych. Ale w planach platforma ma kolejne podwyżki. Zniknąć ma najtańszy plan bez reklam. Oznacza to, że użytkownicy chcący płacić mniej będą musieli oglądać reklamy. Ci, którzy chcieliby tego uniknąć, powinni wybrać droższy pakiet.

Kiedy podwyżka w Netflixie?

Już w drugim kwartale tak pokrętnie przeprowadzona podwyżka cen ma pojawić się w Wielkiej Brytanii i Kanadzie. Potem stopniowo zmiany będą obejmowały kolejne kraje.

Decyzja jest wynikiem tego, że plan z reklamami okazał się ogromnym sukcesem. Wciąż rośnie liczba użytkowników, którzy się na ten pakiet decydują. Nic dziwnego, skoro ceny innych pakietów są coraz wyższe. Neflix jednak kalkuluje, że niższe wpływy abonamentowe równoważy mu z nawiązką dochód z reklam.

Ile to będzie kosztować?

Po zmianach w Netflixie będą trzy pakiety. Najtańszy, czyli ten z reklamami, będzie kosztować 6,99 dol. Za pakiet podstawowy trzeba będzie zapłacić 15,49 dol., a za najdroższy za 22,99 dol.

Nie wiadomo na razie, kiedy podwyżka trafi do Polski. Ale na pewno nas nie ominie.

Źródło: telepolis

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...