TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Ponad 10 mln za sieć Vectry zapłaci TK Chopin

TK Chopin z Wejherowa kupiła od Vetry podmiot posiadający sieć HFC na terenie Pruszcza Gdańskiego. To jedna z transakcji, które Urząd Ochrony Konsumentów i Konkurencji zalecił Vectrze, by mogła ona przejąć Multimedia Polska

TK Chopin Sp. z o.o. jest obecnie jedynym właścicielem spółki Multimedia Capital Two. Vectra wniosła do niej sieć w Pruszczu i gdyńskim Pogórzu.

Wejherowska firma zapłaciła za transakcję łącznie 10,65 mln zł plus należne odsetki od płatności odroczonych. Na moment zamknięcia transakcji wpłacono 1,065 mln zł. Następnie co roku płaciła będzie 1 mln zł plus odsetki. Do lutego 2027 roku ma zostać wpłacona ostatnia rata w wysokości 5,585 mln zł plus odsetki.

Oprocentowanie odsetek zostało podporządkowane wskaźnikowi WIBOR 6MC plus 2 pkt. proc.

Po zakupie dokonano zmian w zarządzie Multimedia Capital Two (MCT). Odwołano Dariusz Nowosadko ze stanowiska prezesa zarządu, a na jego miejsce powołano Tadeusza Nowakowskiego, który jest członkiem zarządu TVK Chopin. Do zarządu MCT powołano również Bogdana Łagę i Dariusza Schmidtke, którzy są właścicielami TK Chopin.

Źródło: wirtualnemedia.pl, telko.in

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...