Milion urządzeń 5G wyprodukowanych w Tczewie

160

W fabryce Flex w Tczewie wyprodukowano milion urządzeń 5G. Ericsson podczas konferencji powiedział, jakie są to urządzenia.

Polska jest jednym z kluczowych dostawców sprzętu 5G firmy Ericsson dla Europy. Ma to związek z fabryką Flex w Tczewie, które produkuje ten sprzęt i właśnie powstało w niej milionowe urządzenie 5G.

– Blisko trzy lata temu zdecydowaliśmy się na rozszerzenie produkcji urządzeń radiowych 5G w fabryce Flex w Tczewie. Dzisiejsze wydarzenie jest przełomowe – ogłaszamy wyprodukowanie w Polsce  milionowego urządzenia Ericsson 5G. Ten dzień napawa nas dumą– powiedział Martin Mellor, prezes Ericssona w Polsce.

W Tczewie produkowane są urządzenia baseband oraz moduły radiowe. Są one elementami wyposażenia stacji bazowych.

– Wyprodukowanie miliona modułów 5G w Tczewie jest świadectwem wzajemnego zaangażowania firmy Ericsson i Flex w dostarczanie wysokiej jakości, niezawodnej sieci komórkowej nowej generacji. Doceniamy zaufanie, jakim Ericsson obdarzył nasze zaawansowane możliwości produkcyjne oraz wiedzę techniczną utalentowanego zespołu w Polsce – powiedział Stanisław Motylski, dyrektor generalny fabryki Flex w Tczewie.

Jeszcze w kwietniu 2022 r. Ericsson ma rozpocząć produkcję radia najnowszej generacji. To Radio 4490 zużywające 25 proc. mniej energii i lżejsze od produkowanych obecnie.

Źródło: telepolis.pl