Play kupił Redge Technologies

55

Operator Play, będący częścią Grupy iliad, nabył 92,5 proc. udziałów w spółce Redge Technologies, która dostarcza rozwiązania wideo online w Europie Wschodniej.

W opublikowanym komunikacie czytamy też, że Redge Technologies zachowa swoją odrębność organizacyjną i będzie kontynuowało dotychczasową strategię produktową, jak również rozwijało nowe obszary działalności zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Nie zmieni się także skład zespołu zarządzającego spółką. Przemysław Frasunek, jej założyciel, pozostaje na stanowisku prezesa na kolejną 5-letnią kadencję, utrzymując pozostałe udziały (7,5 proc.).

Redge Technologies działa od 2007 roku. Działalność firmy skupia się na dostarczaniu rozwiązań do dystrybucji treści wideo linearnego i na żądanie. Jednym z jego rozwiązań jest platforma technologiczna pozwalająca partnerom na tworzenie szerokiej gamy usług wideo, w tym rozwiązań OTT oraz IPTV. Klientami Redge Technologies poza Grupą iliad są duże firmy mediowe i operatorzy telewizyjni.

Trwająca od 2007 r. współpraca z Play rozszerzy się, czego efektem będzie dalszy rozwój platformy PLAY NOW. Jednocześnie przed Redge Technologies otwierają się nowe możliwości rozwoju na rynkach europejskich poprzez połączenie sił z Grupą iliad, szóstą co do wielkości grupą telekomunikacyjną w Europie – deklaruje iliad.