TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Płatny Telegram

Jeden z najpopularniejszych komunikatorów – Telegram, ma być płatny. Jednak sprawa dotyczy jedynie wersji Premium, która będzie dostępna tylko dla chętnych.

Telegram szuka sposobów na monetyzację swojej popularności. Jednym z nich ma być wprowadzenie płatnej wersji Telegram Premium.

Założyciel Telegrama – Pavel Durov poinformował o nowej usłudze. Opłata ma wynosić 4,99 dolara (około 21,50 zł). Dzięki temu użytkownik otrzymuje dodatkowe funkcje i ma mniej ograniczeń nizprzy korzystaniu z darmowej aplikacji.

W skład pakietu wchodzą m.in. 4 GB limit wysyłanych plików i szybsze pobieranie, konwersja głosu na tekst, zaawansowane zarządzanie czatem, naklejki premium, dodatkowe ikony aplikacji oraz brak reklam.

Ten ostatni punkt prowadzi do kolejnego sposobu na zarabianie na komunikatorze czyli reklam. Telegram miał już próby w tym obszarze i na razie wprowadzenie reklam jest eksperymentem. Mają być krótkimi postami do 160 znaków, bez linków zewnętrznych, ale z odnośnikami do innych kanałów na Telegramie.

Na razie Telegram Premium jest dostępny w wersji beta aplikacji na Androida i nie można go jeszcze wykupić.

Źródło: telepolis.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...