TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Skarbówka licytuje Bitcoina

W ramach licytacji przeprowadzonej przez Urząd Skarbowy w Białymstoku będzie można kupić Botcoina. A dokładnie 0,40716622 Bitcoina. To wyjątkowa sytuacja, a cena również jest wyjątkowa.


Skarbówka licytuje różne ruchomości i nieruchomości. Ale tym razem za sprawą Urząd Skarbowy w Białymstoku pojawiła się wyjątkowa okazja do zakupu Bitcoina. Licytacja 0,40716622 Bitcoina odbędzie się 22 lutego o godzinie 11:00 w budynku Pierwszego Urzędu Skarbowego w Białymstoku przy ul. Świętojańskiej 13.

Według Urzędu Skarbowego wartość szacunkowa oferty to 72935,17 zł. A cena wywoławcza to 75 proc. szacowanej wartości czyli 54701,38 zł.

W związku z przekroczeniem przez obiekt licytowany wartości 10 tys. zł, osoby biorące udział w licytacji będą musiały wpłacić wadium na rachunek organu egzekucyjnego. Należy to zrobić z wyprzedzeniem, gdyż musi zostać uznane na rachunku organu egzekucyjnego w dniu poprzedzającym licytację. Wadium będzie odciągnięte od kwoty, jaką wylicytuje zwycięzca, a pozostali użytkownicy otrzymają jego zwrot w ciągu 7 dni od licytacji.

Klucz do portfela publicznego zostanie wydany w formie pisemnej po wpłaceniu wylicytowanej kwoty. Wpłata może być podzielona na dwie części, gdzie pierwsza równa jest cenie wywoławczej i ma być wpłacona od razu. Druga część stanowiąca różnice między ceną wywoławczą a wylicytowaną, może być wpłacona najpóźniej kolejnego dnia.

Jest to sytuacja wyjątkowa, ale pokazuje też, że urzędy nie są chyba przygotowane na przejmowanie takich ruchomości i ich licytacje. Zastanawiające może być licytowanie wirtualnej waluty poprzez osobiste stawiennictwo. Jak również wydawanie klucza w formie pisemnej, gdy można to robić poprzez przesłanie plikiem zaszyfrowanym.

W sytuacji, w której do sprzedaży Bitcoina nie dojdzie, odbędzie się kolejna licytacja dzień później. Wtedy cena wywoławcza wyniesie zaledwie 50 proc. szacunkowej wartości kryptowaluty.

Zdobywanie Bitcoinów staje się przez to coraz ciekawsze i pokazuje, że krytpowaluty najwyraźniej na stałe wtopiły się w naszą rzeczywistość.

Źródło: obwieszczenie o licytacji, spidersweb.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze