TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Piractwo cyfrowe legalne

Białoruś legalizuje piractwo cyfrowe. Jednak dotyczy ono jedynie „nieprzyjaznych krajów”. Zgodnie z nowym prawem można wykorzystywać materiały cyfrowe bez zgody zagranicznych właścicieli praw autorskich, jeśli pochodzi on z kraju uznanego za nieprzyjazny Białorusi.

Nowa ustawa wprowadzona w Białorusi pozwala na pirackie wykorzystywanie filmów, muzyki i programów komputerowych pochodzących z „nieprzyjaznych krajów”. Deutsche Welle pisze, że ustawodawca usprawiedliwia swoją decyzję tym, że jest to konieczne dla rozwoju potencjału intelektualnego i duchowo-moralnego społeczeństwa oraz zmniejszenia krytycznego deficytu na krajowym rynku żywności i innych towarów.

Jednocześnie ustawa podpisana przez Alaksandra Łukaszenkę legalizuje wwożenia na teren Białorusi towarów objętych prawami autorskimi bez zgody zagranicznych właścicieli tych praw. Tutaj nie jest nawet wymagane pochodzenie takiego towaru z „nieprzyjaznego kraju”, o ile towar będzie pisany na listę „niezbędnych dla rynku krajowego”.

Źródło: wnp.pl, tvn24.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...