TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Operatorzy LTE – Lokalni ISP vs. Komórkowi…

Obnażamy reklamy – dowiedz się więcej o różnicach w technologii LTE oferowanej przez operatorów lokalnych i komórkowych.

Różnice między operatorami LTE:

  1. Technologia LTE oferowana jest przez operatorów GSM głównie na terenach zurbanizowanych oraz przez niezależnych operatorów, którzy świadczą usługi stacjonarnego Internetu na terenie całego kraju.
  2. Klienci LTE operatorów komórkowych muszą się przygotować na limity transferowe określane jako pakiety danych. W przypadku operatorów niezależnych Internet oferowany jest bez limitu pobieranych danych.
  3. Limity operatorów komórkowych zużywane są równocześnie, tak za pobieranie jak i wysyłanie danych. Lokalny dostawcy radiowego Internetu, oferują dostęp do sieci bez ograniczeń w postaci limitów pobieranych i wysyłanych danych. Oznacza to, że decydując się na konkretną ofertę z określoną prędkością maksymalną pobierania i wysyłania danych, nie musimy obawiać się o żadne dodatkowe koszty.
  4. W przypadku ofert sieci komórkowych płacimy zarówno za pobieranie danych jak i wysyłanie. Przy przeciętnym użytkowaniu Internetu cały pakiet może zniknąć w ciągu kilkunastu minut. Internet stacjonarny LTE jest bardziej opłacalny finansowo, ponieważ zakłada stałe koszty korzystania z usługi, bez względu na ilość pobieranych i wysyłanych danych.
  5. Osiągane prędkości oferowane przez operatorów komórkowych są na razie niestety dużo niższe od zakładanych w zależności od różnych czynników na przykład: odległość od nadajnika lub rodzaj anteny. Internet w technologii LTE od operatora stacjonarnego (jak na przykład Multi-IP), dzięki antenom zewnętrznym osiąga o wiele lepsze parametry niż przy LTE mobilnym.
  6. Po przekroczeniu ustalonego przy umowie z operatorem komórkowym limitu danych Internet jest blokowany, ponieważ nie przewidziano tzw. „lejka” (spadku prędkości łącza po wykorzystaniu pakietu).
  7. Sieci LTE operatorów komórkowych obejmują swoim zasięgiem tylko duże aglomeracje miejskie i to nie w całości. Poza zasięgiem modemy łączą się poprzez HSPA+. Limity zużywane są niezależnie od tego, w jakiej technologii operator na połączy.

 

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...