TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

O planach Marcina Cichego

“Rzeczpospolita” podaje, że Marcin Cichy – następca Magdaleny Gaj na stanowisku prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej – chce zahamować spadek rynku.
Marcin Cichy od wielu lat związany jest z UKE, a od roku 2013 pracował dla UPC Polska. “Od marca powrócił na moją prośbę do administracji” – mówiła posłom Anna Streżyńska, minister cyfryzacji, prezentując kandydata oficjalnie zgłoszonego przez premier Beatę Szydło. Potencjalny następca Magdaleny Gaj powiedział, że: “UKE ma być kompetencyjnym hubem, rozwiązującym problemy pojawiające się na rynku, rozbudowanym o nowe kompetencje”. Jego zdaniem rynek telekomunikacyjny jest obecnie w punkcie zwrotnym: “Standardowe usługi telekomunikacyjne i prawodawstwo w tym zakresie jest w fazie nasycenia. Na szczeblu międzynarodowym pojawiają się nowe zagadnienia, jak IoT, Internet w chmurze, w obliczu których poszczególni operatorzy muszą się odnaleźć”.
Cichy zapowiadam między innymi rozwiązanie problemu wzajemnie zakłócających się sygnałów telewizji kablowych i pasma 800 MHz. Wskazał także na konieczność wsparcia regionalnych sieci szerokopasmowych w Polsce wschodniej. Obiecał również, że za jego kadencji UKE zajmie się rozdysponowaniem pasma 700 MHz, o „kluczowym znaczeniu dla zagospodarowania białych plam”.
Źródło: “Rzeczpospolita”

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...