TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

FUTURE OF WIRELESS SYSTEMS – BLIŻEJ TECHNOLOGII

Koło Naukowe Wireless Group z Politechniki Wrocławskiej już po raz piąty ma przyjemność organizować Ogólnopolską Konferencję Future of Wireless Systems. Konferencja odbędzie się w dniach 21-22 października w Centrum Kongresowym budynku D-20 Politechniki Wrocławskiej, przy ulicy Janiszewskiego 8 we Wrocławiu.

Czym jest FoWS ?

Ideą naszej Konferencji jest nawiązanie kontaktu z przedsiębiorstwami zajmującymi się tematyką sieci bezprzewodowych, a także zaproszenie studentów z całej Polski do wspólnego dialogu na temat przyszłości telekomunikacji. Aktywny udział w Konferencji to idealna okazja nie tylko do nawiązania bezpośredniego kontaktu z biznesem, ale również możliwość zaprezentowania autorskiej pracy przed potencjalnym pracodawcą.

Wielkim zaszczytem dla nas jest fakt, że jedna z najszybciej rozwijajacych się na rynku firm – Nokia, zgodziła się zostać naszym Głównym Partnerem.  Nie pierwszy raz mamy zaszczyt gościć Nokię podczas naszej konferencji. W poprzednich edycjach w czasie prelekcji, zaprezentowali takie tematy jak: “LTE/GSM coexistence challenges”, “Unleashing network capacity with LiquidNet”, “More, faster, HSPA”, “Active antenna systems”. W tym roku mamy nadzieję usłyszeć kilka słów na temat nowości w kontekście sieci 5G. Jakie inne firmy będzie można spotkać na naszej konferencji? O tym będziemy informować na bieżąco.

O Nas!

Wireless Group to prężnie działające Koło Naukowe Politechniki Wrocławskiej. Nasza Organizacja została założona w 2009 roku. Od tamtej pory staramy się ciągle rozwijać, poprzez tworzenie wielu nietypowych  projektów. Jednym z ostatnich był bardzo medialny Projekt Radiolinia, którego celem było nawiązanie połączenia w technologii Wi-Fi 5GHz na dystansie 250 kilometrów. Projekt zakończył się sukcesem, a tym samym ustanowiliśmy rekord na najdłuższe bezpośrednie połączenie w Polsce, drugie w Europie i prawdopodobnie trzecie na świecie. Film promocyjny z tego wydarzenia znajduje się pod adresem:  KN Wireless Group – Projekt Radiolinia – Film promocyjny

Dostrzegamy niszę wśród studentów, jeśli chodzi o najnowsze technologie bezprzewodowe i staramy się wychodzić im naprzeciw poprzez organizacje takich właśnie wydarzeń. Próbujemy upowszechnić wiedzę na temat sieci bezprzewodowych w taki sposób, aby zainteresować jak największą grupę osób.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej http://fows.pwr.edu.pl i wydarzenia na portalu społecznościowym Facebook: V Edycja Konferencji Future of Wireless Systems

Michal.Koch
Michal.Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze