TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Nowy dyrektor NASK BIP

Kolejna zmiana w podmiocie powiązanym z ministerstwem cyfryzacji. Tym razem dotyczy ona dyrektora NASK-PIB. Nowym został Radosław Nielek.

28 grudnia 2023 r. decyzją Krzysztofa Gawkowskiego, ministra cyfryzacji, Radosław Nielek zastąpił Wojciecha Pawlaka na stanowisku Dyrektora NASK-PIB

Radosław Nielek jest inżynierem, doktorem nauk technicznych w dyscyplinie informatyka, profesorem w Katedrze Sieci Komputerowych i Systemów Rozproszonych Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, absolwentem Politechniki Szczecińskiej i studiów podyplomowych na Uniwersytecie Warszawskim.

Nowy dyrektor jest także autorem około 100 artykułów naukowych dotyczących sztucznej inteligencji, wiarygodności informacji, uczenia maszynowego, automatycznej analizy tekstów i cyberbezpieczeństwa. Publikował je w prestiżowych międzynarodowych czasopismach i materiałach konferencyjnych. Uczestniczył w stażach badawczych w Nanyang Technological University w Singapurze i Technische Universitaet Berlin.

Był głównym konsultantem i współautorem Strategii Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego Województwa Śląskiego 2020+. Pełnił rolę kierownika B+R projektów badawczych w ramach Szybkiej Ścieżki i Horyzontu 2020. W latach 2012-2015 i 2020-2023 był stałym doradcą Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii Sejmu RP.

Źródło: nask.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...