Nowości w WhatsApp. Czym są Kanały?

WhatsApp proponuje użytkownikom kolejne nowości.  Są to Kanały, które mają umożliwić użytkownikom budowanie funkcji społecznościowych w obrębie aplikacji. Do tej pory rozwiązanie znane było chociażby z Telegrama.

Kanały na WhatsApp – co to takiego?

Kanały są nową funkcją w ramach WhatsApp. Mają pozwalać na prowadzenie konwersacji grupowych, ale być lepszą opcją niż grupy z rodziną czy przyjaciółmi. Pozwolą na ich odnajdowanie tym, którzy są zainteresowani danym tematem. Jednocześnie umożliwią ukrywanie numeru telefony czy awatara, z którego korzystamy w ramach platformy.

Kanały WhatsApp – jak będą działać?

Zgodnie z zapowiedziami Mety Kanały mają umożliwić tworzenie w obrębie WhatsAppa społeczności. Pozwolą one śledzić interesujące nas tematy w sposób łatwy i przyjemny. Nie wiadomo jednak, czy taka forma komunikacji się sprawdzi i czy będzie czytelna.

Problemem może być fakt, że w sytuacji, w której nie tylko administratorzy danego kanału, ale również inni użytkownicy udzielają się w nim aktywnie, dochodzi do szumu informacyjnego. Coraz trudniej wtedy wychwycić istotne i interesujące nas informacje.

Nie do końca wiadomo na razie jakie są dalsze plany Mety wobec Kanałów na WhatsAppie. Możliwe, że jest to jeden z elementów tworzenia całego ekosystemu skierowanego dla biznesu. Funkcja mogłaby być wykorzystywana chociażby do działań marketingowych.

Kanały WhatsApp na razie w Kolumbii i Singapurze

WhatsApp wprowadza swoje nowe rozwiązania stopniowo i tak samo jest w przypadku Kanałów. W pierwszej kolejności wchodzą one do Kolumbii i Singapuru. To w tych dwóch krajach testowane będzie nowe rozwiązanie i dopracowywane jego szczegóły. Jeśli się sprawdzi – przyjdzie czas na kolejne rynki. Nie wiadomo jednak kiedy to nastąpi.

Źródło: antyweb.pl