Nowa funkcja w mapach Google. Czym jest Immersive View?

Mapy Googla wciąż się zmieniają i otrzymują kolejne funkcje, by jeszcze lepiej służyć odbiorcom. Tym razem pojawiła się funkcja wykorzystująca rozpoznawanie obrazów i sztuczną inteligencję. Dzięki Immersive View można zobaczyć wybrane miejsca prawie jak na żywo. Pośród nich są również lokalizacje w Polsce.

Na całym świecie są już miliardy użytkowników Google Map. W samej Polsce jest ich 20 milionów. Dlatego tez firma stara się, by jej produkt był nie tylko łatwy w obsłudze, ale też przyciągający nowatorskimi rozwiązaniami.

Właśnie taką nowinką technologiczną jest Immersive View. Rozwiązanie zostało po raz pierwszy zaprezentowane na Google I/O 2022. Teraz dostępne jest dla użytkowników w wielu miejscach na świecie. Trafiło także do Polski, gdzie możemy się cieszyć nowatorskim podejściem Google’a do prezentowania wybranych lokalizacji.

Immersive View co to takiego?

Immersive View  jest narzędziem w Mapach Google. Z wykorzystaniem sztucznej inteligencji łączy zdjęcia ze Street View  tymi wykonanymi przez drony. W ten sposób tworzy cyfrowy model świata. Prezentowane widoki obiektów uwzględniają także pogodę, dzięki czemu w deszczowy dzień widzimy inny obraz niż w dniu słonecznym.

Film prezentuje zastosowanie Immersive View w Mapach Google na przykładzie Wawelu:

Immersive View na razie przy 10 zabytkach

Poza wielowymiarowymi widokami istotnych zabytków Polski stworzonymi przez Immersive View dostajemy również podgląd na aktualną pomogę czy ruch drogowy w okolicy danego miejsca. Aktualnie dostępnych jest 10 zabytków w naszym kraju. Głównie w Warszawie, gdzie są to Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Powstania Warszawskiego czy Pałac Kultury i Nauki.

W najbliższych miesiącach Google planuje udostępnienie Immersive View w kolejnych miastach świata. W sumie ma to być 500 lokalizacji. Możliwe, że powiększy się również baza dotycząca Polski.

Źródło: gsmmaniak.pl