Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

mObywatel w ogniu krytyki użytkowników

Chociaż rozwoju mObywatelowi nie można odmówić i wiele jego funkcji naprawdę ułatwia życie użytkowników, to nie jest tak całkiem różowo. Wiele osób krytykuje aplikacje za problemy i niedociągnięcia, które utrudniają korzystania ze wszystkich funkcji. Dotyczy to zarówno urządzeń z Androidem, jak i iOS.

Ostatnia aktualizacja mObywatela ma numer 4.17.0. Można ją instalować na urządzeniach z Androidem i iOS. Jednak pobranie jej dla wielu użytkowników oznaczało utratę możliwości korzystania z niektórych funkcji aplikacji. Pojawiła się fala krytyki. Użytkoniwy m.in. nie mieli dostępu do sprawdzenia informacji o posiadanych pojazdach.

W starej wersji aplikacji można było podejrzeć dane posiadanego samochodu. Dlaczego teraz nie można? – pyta jedna z osób w Sklepie Play.

Inny z krytykujących zauważa brak dostępu do Centralnego Rejestru Wyborców. Miał pojawić się po najnowszej aktualizacji i ułatwić sprawdzanie, czy jest się w spisie wyborców, w jakim miejscu wyznaczono nam głosowanie i umożliwić zmianę tego miejsca.

Podobne problemy mają również posiadacze iPhonów. Dodatkowo zwracają uwagę na to, że po najnowszej aktualizacji miała pojawić się opcja Jakość powietrza, a nadal jest niedostępna.

Ministerstwo Cyfryzacji wie o problemach

Odpowiedzialne za rozwój mObywatela jest Ministerstwo Cyfryzacji. Jest ono świadome wystąpienie problemów po ostatniej aktualizacji. Odpowiada użytkownikom wystawiającym w sklepach mobilnych najniższe noty aplikacji i zgłaszającym problemy, że „Ministerstwo pracuje nad tym i prosi o cierpliwość”.

Ci, których nie dotknęły problemy, powinni się cieszyć. Bo oczywiście nie każdy użytkownik mObywatela trafia na trudności. Prawdopodobnie niebawem pojawi się kolejna aktualizacja lub inne rozwiązanie, które usunie niedociągnięcia zaistniałe po aktualizacji 4.17.0. Oby – Głownie z uwagi na Centralny Rejestr Wyborców – Ministerstwo Cyfryzacji zdążyło przed wyborami.

Źródło: dobreprogramy.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProffesional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

Najnowsze

E-Doręczenia – termin wprowadzenia przesunięty

Ministerstwo cyfryzacji zmieniło termin wprowadzenia e-Doręczeń. Organy administracji rządowej, jednostki samorządu terytorialnego, adwokaci czy...

Czy asystenci głosowi przestaną być potrzebni? Co ich zastapi?

Asystenci głosowi mieli ułatwiać korzystanie ze sprzętu, ale obecnie nie są oni tak „smart”,...

Rzecznik MŚP pochyla się nad kosztami raportowania ESG

Od początku tego roku obowiązuje dyrektywa CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive). Wprowadziła ona nowe...

Zakopiański Zjazd MiŚOT oczami uczestników

Minęły dwa tygodnie od Zjazdu MiŚOT w Zakopanem. Był to czas na podsumowanie wydarzenia....