TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

mObywatel w ogniu krytyki użytkowników

Chociaż rozwoju mObywatelowi nie można odmówić i wiele jego funkcji naprawdę ułatwia życie użytkowników, to nie jest tak całkiem różowo. Wiele osób krytykuje aplikacje za problemy i niedociągnięcia, które utrudniają korzystania ze wszystkich funkcji. Dotyczy to zarówno urządzeń z Androidem, jak i iOS.

Ostatnia aktualizacja mObywatela ma numer 4.17.0. Można ją instalować na urządzeniach z Androidem i iOS. Jednak pobranie jej dla wielu użytkowników oznaczało utratę możliwości korzystania z niektórych funkcji aplikacji. Pojawiła się fala krytyki. Użytkoniwy m.in. nie mieli dostępu do sprawdzenia informacji o posiadanych pojazdach.

W starej wersji aplikacji można było podejrzeć dane posiadanego samochodu. Dlaczego teraz nie można? – pyta jedna z osób w Sklepie Play.

Inny z krytykujących zauważa brak dostępu do Centralnego Rejestru Wyborców. Miał pojawić się po najnowszej aktualizacji i ułatwić sprawdzanie, czy jest się w spisie wyborców, w jakim miejscu wyznaczono nam głosowanie i umożliwić zmianę tego miejsca.

Podobne problemy mają również posiadacze iPhonów. Dodatkowo zwracają uwagę na to, że po najnowszej aktualizacji miała pojawić się opcja Jakość powietrza, a nadal jest niedostępna.

Ministerstwo Cyfryzacji wie o problemach

Odpowiedzialne za rozwój mObywatela jest Ministerstwo Cyfryzacji. Jest ono świadome wystąpienie problemów po ostatniej aktualizacji. Odpowiada użytkownikom wystawiającym w sklepach mobilnych najniższe noty aplikacji i zgłaszającym problemy, że „Ministerstwo pracuje nad tym i prosi o cierpliwość”.

Ci, których nie dotknęły problemy, powinni się cieszyć. Bo oczywiście nie każdy użytkownik mObywatela trafia na trudności. Prawdopodobnie niebawem pojawi się kolejna aktualizacja lub inne rozwiązanie, które usunie niedociągnięcia zaistniałe po aktualizacji 4.17.0. Oby – Głownie z uwagi na Centralny Rejestr Wyborców – Ministerstwo Cyfryzacji zdążyło przed wyborami.

Źródło: dobreprogramy.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...