TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

MiŚOT SA z zyskiem za 2022 rok. Czekamy na walne Stowarzyszenia e-Południe

Podczas odbywającego się w połowie maja Walnego Zgromadzenia MiŚOT SA podsumowano 2022 rok. Pracująca na rzecz małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych spółka w minionym roku zwiększyła przychody i zanotowała zysk.  

– Ponieważ trwa przenoszenie aktywności ze Stowarzyszenia e-Południe do spółek Grupy MiŚOT, pełna ocena wyników osiągniętych przez nas w poprzednim roku będzie możliwa po walnym stowarzyszenia, które odbędzie się w drugiej połowie czerwca. Dopiero te liczby pokazują potencjał organizacji, której akcjonariuszami staną się mali i średni operatorzy telekomunikacyjni – zapowiada Krzysztof Czuszek, prezes zarządu MiŚOT SA.

W 2022 roku MiŚOT SA zanotowała 1,19 mln zł przychodów (wzrost rok do roku o prawie 250 proc.) i 133,7 tys. zysku netto (rok wcześniej 29,6 tys. zł straty). Zgromadzenie Akcjonariuszy przeznaczyło na kapitał zapasowy 99,3 tys. zł, a reszta pokryła straty z poprzednich lat.

Należące do Grupy MiŚOT Projekt MdM miał 1,7 mln zł przychodów ze sprzedaży (więcej o 71 proc.) i 136,5 tys. straty netto, Projekt MdO – 9,02 mln zł przychodów (wzrost o 3,7 proc.) i 12,2 tys. zł zysku netto, a EPIX – 2,07 mln zł przychodów (wobec 0,18 mln zł w 2021 roku) i 495,6 tys. zł straty netto (rok wcześniej 11,3 tys. zł zysku).

Większościowym akcjonariuszem MiŚOT SA jest Stowarzyszenie e-Południe, które zrzesza małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych.

– Pełny obraz wyników naszych spółek i projektów będzie można uzyskać po podsumowaniu 2022 roku przez Stowarzyszenie e-Południe. W minionym roku przenieśliśmy część naszej działalności ze stowarzyszenia do spółek zależnych MiŚOT SA, dlatego wyniki obecnie publikowane nie pokazują pełnego obrazu biznesu prowadzonego na rzecz małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych – mówi Adam Kossowski, prezes Stowarzyszenia e-Południe.

Walne Stowarzyszenia e-Południe zaplanowano na 23 czerwca.

Paweł Gniadek
Paweł Gniadek
Doświadczony ekspert w obszarze komunikacji, z ponad 25-letnim stażem, ma w dorobku pracę w mediach, agencjach public relations, jak również spółkach, także dużych - giełdowych. Wraz ze współpracownikami tworzył efektywne struktury komunikacyjne i promocyjne, przygotował i nadzorował w obszarze komunikacji i promocji wiele skutecznych projektów (np. IPO, duże przejęcia, sprzedaż, konsolidacja) i kampanii, nadzorował i prowadził ambitne i bardzo efektywne projekty sponsoringowe, opracował regulacje z obszaru promocji – strategie public relations, strategie marki, strategie CSR, zasady sponsoringu, zasady promocji – a przede wszystkim skutecznie je wdrażał. W dorobku ma (wraz z zespołami) liczne nagrody i wyróżnienia, w tym m.in. wiele nagród za najlepszy raport roczny, a także przyznawane przez Gazetę Giełdy „Parkiet” dwie pierwsze nagrody za najlepsze relacje inwestorskie w latach 2014 i 2015. W 2012 roku otrzymał tytuł „Człowiek PR-u 2012” przyznawany przez branżowy miesięcznik Brief.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...