TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Mirosław Wróblewski nowym Prezesem Urzędu Ochrony Danych Osobowych

We wtorek – 16 stycznia 2024 roku – został przez Sejm powołany na Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych powołany Mirosław Wróblewski. Zastąpi on na stanowisku Jana Nowaka. O ile decyzję zatwierdzi także Senat.

Mirosław Wróblewski jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego. To radca prawny, mianowany urzędnik służby cywilnej, certyfikowany audytor wewnętrzny w jednostkach sektora finansów publicznych.  W swojej karierze zawodowej pełnił rolę Przewodniczącego Komisji Praw Człowieka przy Krajowej Radzie Radców Prawnych. Był też dyrektor Zespołu Prawa Konstytucyjnego, Międzynarodowego i Europejskiego w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich.

Jego kandydaturę na Prezesa UODO zgłosili posłowie Koalicji Obywatelskiej. W głosowaniu poparło go 240 posłów. Kontrkandydatem Wróblewskiego był Jakub Groszkowski, zgłoszony przez posłów Prawa i Sprawiedliwości. Zdobył on jednak jedynie 169 głosów.

Kandydatura Wróblewskiego otrzymała także pozytywną opinię sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka, czym nie mógł pochwalić się jego rywal.

Źródło: inform.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...