TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Ministerstwo cyfryzacji i UODO współpracują w kwestii ochrony danych

Wicepremier i minister cyfryzacji – Krzysztof Gawkowski spotkał się z prezesem Urzędu Ochrony Danych Osobowych – Mirosławem Wróblewskim. Rozmawiali o przygotowaniach do prezydencji Polski w Unii Europejskiej, prowadzonych pracach legislacyjnych a także roboczej współpracy w zakresie cyberbezpieczeństwa. Oba podmioty będą działać wspólnie w kwestii ochrony danych.

– Mamy bardzo wiele wspólnych tematów. Cieszę się, że mieliśmy okazję zarysować zakres współpracy i wierzę, że razem będziemy realizować ważne dla obywateli zadania – powiedział Krzysztof Gawkowski, minister cyfryzacji.

W trakcie spotkania poruszono tematy prowadzonych prac legislacyjnych na poziomie Unii Europejskiej. To chociażby wdrożenie Aktu o zarządzaniu danymi, rozporządzenie dotyczące postępowań transgranicznych. Tematem spotkania była też sztuczna inteligencja.

Jedną z głównych kwestii poruszanych przez Gawkowskiego i wróblewskiego była współpraca pomiędzy Ministerstwem Cyfryzacji oraz Prezesem Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Ważnym jej elementem jest ochrona dzieci przed zagrożeniami w sieci.

Oba podmioty wraz z NASK współpracują na rzecz cyberbezpieczeństwa. Widać to w projekcie bezpiecznedane.gov.pl, a także w wymianie informacji o incydentach.

Źródło: gov.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...