TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Microsoft przejmuje Nuance

Nuance zostanie wchłonięta przez Microsoft. Firma zajmuje się algorytmami do rozpoznawania mowy. Znana jest też z chatbota, który odpowiada na pytania związane z Covid-19.

CNBC donosi o przejęciu Nuance przez Microsoft. Korporacja planuje poszerzyć zakres swoich działań. Oznacza to także kupowanie dobrze prosperujących firm posiadających ciekawe rozwiązania technologiczne.

Nuance zajmuje się sprzedażą narzędzi do rozpoznawania i transkrypcji mowy podczas wizyt lekarskich, rozmów z obsługą klienta lub poczty głosowej. Firma zapewnia, że dzięki temu klienci mogą spędzać nawet 45 procent mniej czasu na dokumentacji. Mogą też rejestrować historię pacjenta w oparciu o technologię z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Planowanie przejęcia Nuance rozpoczęło się w grudniu 2020 r. Wtedy to Microsoft po raz pierwszy skontaktował się z firmą i odbyły się rozmowy w sprawie zakupu.  CNBC informuje, że Microsoft planuje zapłacić za Nuance około 56 dolarów za akcję. To o 22,8 proc. więcej niż wynosiła ta cena jeszcze w poprzednim tygodniu. Dzięki temu kapitał Nuance osiągnąłby wartość około 19,7 miliardów dolarów.

Nuance stanie się drugim co do wielkości przejęciem Microsoftu. Pierwsze miejsce zajmuje LinkedIn, które w 2016 roku zostało przejęte przez Microsoft za kwotę 27 miliardów dolarów.

Transakcja ma zostać przeprowadzona do końca 2021 roku po uzyskaniu odpowiednich pozwoleń.

Niewiadomą pozostaje wpływ tego przejęcia na sam Microsoft. Posiada on już bowiem własne narzędzia do transkrypcji mowy na słowa pisane. Jednak w ostatnim w Microsotf Temas pojawiła się funkcja transkrypcji spotkań. Możliwe, że firma pracuje teraz na poszerzeniem swoich usług w tym zakresie.

Źródło: dobreprogramy.pl, wirtualnemedia.pl

Czytaj także:

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze