TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Nie przegapisz żadnego spotkania dzięki funkcji Transkrypcji w Microsoft Teams

Jeśli dopada cię zmęczenie wideokonferencjami. Jeśli nie możesz skupić się na przekazywanej ustnie treści. Jeśli zdarza ci się omijać spotkania i potem nie być na bieżąco. Nowa funkcja Microsoft Temat jest dla ciebie.

TechRepublik donosi o pojawieniu się transkrypcji w Temsach. Funkcja jest zapisem tego, co dzieje się w trakcie spotkania. Identyfikuje każdego rozmówcę, rejestruje jego wypowiedzi niemal w czasie rzeczywistym i generuje zapis spotkania. Dostęp do niego można mieć w trakcie spotkania jak i po jego zakończeniu.

Temas korzysta z dostępu do danych konferencji. Dzięki temu w transkrypcji pojawiają sięnazwiskach osób wypowiadających i udostępniane pliki.

To odpowiedź firmy Microsoft na wypalenie wideokonferencjami użytkowników. Wiele osób przy piątym spotkaniu w ciągu dnia ma niższą koncentrację i niedokładnie śledzi przebieg spotkania. Są też osoby, które lepiej przyswajają informacje przekazywane w formie pisemnej niż ustnej. Dzięki transkrypcji będzie można zapoznać się z treściami przedstawianymi w trakcie wideospotkania. Nawet wtedy, gdy w ogóle się na nim nie pojawimy.

Żeby funkcja zaczęła działać na spotkaniu administrator musi ją aktywować. Wtedy organizator konferencji lub prezenter będzie mógł ją uruchomić w trakcie konferencji. Po zakończeniu spotkania dostęp do transkrypcji odbywa się przez kalendarz w aplikacji Teams czy kafelka transkrypcji znajdującego się w czacie.

Treści zamieszczone w transkrypcji nie są dostępne dla firmy Microsoft, a jedynie dla uczestników spotkania.

Jeśli jednak użytkownicy chcieliby całkowicie odpuścić sobie obecność na wideokonferencjach i korzystać jedynie z transkrypcji, to powinni się nad tym zastanowić. Microsoft ostrzega, że „transkrypcja na żywo nie gwarantuje 100 proc. dokładności”. Ma to być jedynie narzędzie wspierające a nie zastępujące tradycyjne spotkania na Temsach.

Źródło: www.techrepublic.com

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...