Meta wstrzymuje projekt centrum danych

87
centrum danych data center

Meta rezygnuje z rozbudowy centrum danych w Danii. Zwalnia też głównego wykonawcę. Wszystko przez to, że firma chce się bardziej skupić na rozwiązaniach AI.

Wstrzymanie rozbudowy centrum danych w Odense w Danii jest wynikiem zmiany kierunku rozwoju firmy. Informacje o tym przekazuje Centre Dynamics. Meta chce budować centra danych z technologią bardziej dostosowaną do wymagań nowoczesnych obciążeń AI. Majato być centra danych nowej generacji.

– Wspieranie obciążeń AI na dużą skalę wymaga innego rodzaju centrum danych niż te zbudowane do obsługi naszych zwykłych usług online – powiedział szef komunikacji Meta Nordics Peter Münster.

Dlatego firma przerabia obecnie aż 11 swoich projektów dla nowych obciążeń AI . Na razie są one jeszcze w fazie rozwoju. Będą wyposażone w układy GPU zbudowane specjalnie dla obciążeń AI albo bazy danych uczenia maszynowego (ML). Przez to mogą też wymagać więcej energii elektrycznej do efektywnego działania.

Wstrzymana zostanie też budowa planowanego centrum danych w Temple w Teksasie. Projekt rozpoczął się wiosną tego roku i finalnie miał mieć powierzchnię 900 000 stóp kwadratowych.

Źródło: itreseller.com.pl