TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

mDowód dla 5 mln osób

Od momentu, w którym wprowadzono mDowód pobrało go już ponad 5 mln osób. 600 tysięcy z nich to osoby, które przed wprowadzeniem tego elektronicznego dokumentu, w ogóle nie korzystały z mObywatela. Kolejne osoby są zainteresowane wygodną stosowania dokumentów w telefonie.Od 14 lipca pojawiło się sześć głównych wersji aplikacji mObywatel, które poszerzyły zakres usług w niej dostępnych. W tym roku nowa odsłona mObywatela 2.0 to więcej możliwości, jakie aplikacja daje i przede wszystkim zrównanie elektronicznego mDowodu z tradycyjnym dokumentem.

Od wprowadzenia tej możliwości mDowód pobrało 5,1 mln osób. 600 tysięcy z nich wcześniej nie korzystało z mObywatela i zdecydowało się na ten krok dopiero z uwagi na mDowód. Ale mObywatel to także wgląd w mandaty, możliwość sprawdzenia danych w Centralnym Rejestrze Wyborców czy opcję sprawdzenia jakości powietrza.

Kolejna nowością jest możliwość umówienia się na e-wizytę w ZUS przez mObywatela.

Z mObywatela korzystamy na różne sposoby

Z możliwości sprawdzenia mandatów w mObywatelu, która została wprowadzona we współpracy z Ministerstwem Finansów, skorzystało 3,6 mln osób. Dane w CRW przed wyborami sprawdziło pięć milionów osób.

Polki i Polacy korzystają też z możliwości sprawdzenia w aplikacji jakości powietrza, co umożliwia wykorzystanie mierników Edukacyjnej Sieci Antysmogowej NASK. Zrobiło to ponad milion osób. 600 tysięcy sprawdziło natomiast historię pojazdu.

Codziennie użytkownicy i użytkowniczki logują się do mObywatela 514 tysięcy razy.

Źródło: gov.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...