Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

mDowód dla 5 mln osób

Od momentu, w którym wprowadzono mDowód pobrało go już ponad 5 mln osób. 600 tysięcy z nich to osoby, które przed wprowadzeniem tego elektronicznego dokumentu, w ogóle nie korzystały z mObywatela. Kolejne osoby są zainteresowane wygodną stosowania dokumentów w telefonie.Od 14 lipca pojawiło się sześć głównych wersji aplikacji mObywatel, które poszerzyły zakres usług w niej dostępnych. W tym roku nowa odsłona mObywatela 2.0 to więcej możliwości, jakie aplikacja daje i przede wszystkim zrównanie elektronicznego mDowodu z tradycyjnym dokumentem.

Od wprowadzenia tej możliwości mDowód pobrało 5,1 mln osób. 600 tysięcy z nich wcześniej nie korzystało z mObywatela i zdecydowało się na ten krok dopiero z uwagi na mDowód. Ale mObywatel to także wgląd w mandaty, możliwość sprawdzenia danych w Centralnym Rejestrze Wyborców czy opcję sprawdzenia jakości powietrza.

Kolejna nowością jest możliwość umówienia się na e-wizytę w ZUS przez mObywatela.

Z mObywatela korzystamy na różne sposoby

Z możliwości sprawdzenia mandatów w mObywatelu, która została wprowadzona we współpracy z Ministerstwem Finansów, skorzystało 3,6 mln osób. Dane w CRW przed wyborami sprawdziło pięć milionów osób.

Polki i Polacy korzystają też z możliwości sprawdzenia w aplikacji jakości powietrza, co umożliwia wykorzystanie mierników Edukacyjnej Sieci Antysmogowej NASK. Zrobiło to ponad milion osób. 600 tysięcy sprawdziło natomiast historię pojazdu.

Codziennie użytkownicy i użytkowniczki logują się do mObywatela 514 tysięcy razy.

Źródło: gov.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProffesional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

Najnowsze

Konkurencja dla YouTube’a – czym jest PeerTube?

YouTube stał się dominująca platformą, na której znajdują się różnego rodzaju treści wideo. Jednak...

Aplikacje na uniwersytety – MyUniLodz

Powstała specjalna aplikacja Uniwersytetu łódzkiego. MyUniLodz pozwala na smartfonie sprawdzić wszystkie informacje dotyczące uczelni...

Krypto scam

W 2023 roku inwestujący w kryptowaluty stracili setki tysięcy złotych. I to nawet...

Autonomiczne pojazdy w Jaworznie

Autonomiczne pojazdy i sposoby na ich wszechstronne wykorzystanie to rozwiązanie światowe, które trafia także...