TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Wyniki plebiscytu Gmina Przyjazna MiŚOT-om

Podczas ogólnopolskiego Zjazdu MiŚOT w Zakopanem wręczone zostały nagrody w plebiscycie „Gmina Przyjazna MiŚOT-om”. Lokalni operatorzy telekomunikacyjni mieli możliwość zgłoszenia swojej gminy do plebiscytu na podstawie ich doświadczeń na szczeblu współpracy i wspierania lokalności. Spośród licznych zgłoszeń kapituła wyłoniła jednego zwycięzcę oraz wyróżniła dwie gminy.

W plebiscycie „Gmina Przyjazna MiŚOT-om” zwyciężył Urząd Miasta Warszawa – Dzielnica Bielany. Na ręce Pani Moniki Baczyńskiej, naczelnik wydziału informatyki dla dzielnicy, która reprezentowała podczas tego wydarzenia burmistrza Grzegorz Pietruczuka, złożono w podziękowaniu za współpracę z MiŚOT-ami pamiątkową statuetkę. Nominującym do plebiscytu była firma Metro Internet Sp. z o.o.

– Ta nagroda tak naprawdę należy się tym wszystkim małym operatorom, którzy u nas działają. Od wielu lat współpracujemy przy fajnych projektach – przyznała Monika Baczyńska.

Dwa wyróżnienia otrzymali:

– Wójt gminy Filipów – Tomasz Rogowski

– Wójt gminy Suwałki – Zbigniew Mackiewicz

Nominującym obie gminy była firma Matrix Cezary Taraszkiewicz.

– Moja gmina jest bardzo rozległa. Z tego powodu infrastruktura telekomunikacyjna jest niezywkle potrzebna. Operatorów u nas mamy kilku, współpracujemy z nimi między innymi przy różnych inicjatywach. Dzięki temu rozwijamy naszą lokalność – powiedział podczas Zjazdu MiŚOT Tomasz Rogowski. Zbigniew Mackiewicz dodał, że internet bez wątpienia jest przyszłością dla samorządu w Polsce.

Laureaci otrzymali zaproszenie VIP na Zjazd do Zakopanego, pamiątkowe dyplomy na scenie podczas wieczornej antyGali oraz możliwość bliższego zaprezentowania swojej gminy podczas jednej z prelekcji. Przedstawiciele gmin mieli okazję szeroko opowiedzieć o współpracy z małymi i średnimi operatorami na lokalnym terenie.

Zapraszamy również do obejrzenia materiału wideo:

Organizatorem plebiscytu jest Projekt MdM Sp. z o.o., patronami medialnymi ISPortal.pl i internetrzeczy.pl. Partnerami branżowymi MiŚOT S.A., Fundacja Lokalni, Projekt Lokalni i Projekt LoRaWAN.

Grupa MiŚOT skupia podmioty oferujące produkty dla małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych, którzy świadczą usługi dla blisko 30 proc. krajowego rynku, obsługując około 3 mln klientów. W skład holdingu wchodzą m.in. spółki: EPIX (węzły wymiany ruchu), Projekt MdS (rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa), Projekt MdO (uczestniczy w imieniu małych i średnich operatorów w dużych przetargach; obecnie obsługuje m.in. dostawy szerokopasmowego Internetu do ponad 3 tys. szkół), Projekt MdI (tworzy polską sieć LPWAN, która będzie świadczyć komercyjne usługi dla administracji, biznesu i gospodarstw domowych w oparciu o technologię LoRa), Projekt MdM (wydawca mediów dla branży telekomunikacyjnej i organizator integracji środowiska) oraz Stowarzyszenie e-Południe (inkubacja i wspieranie projektów dla MiŚOT) i Fundacja Lokalni (działalność CSR i promocja lokalności).

Więcej na stronie misot.pl.

Michał Koch
Michał Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...