Lokalny Zjazd MiŚOT w Janowie Podlaskim – najważniejsze tematy

Program merytoryczny Lokalnego Zjazdu MiŚOT w Janowie Podlaskim gwarantuje dużą dawkę wiedzy o prawie, finansach, biznesie i gospodarce. Jak zwykle o wszystkim opowiedzą praktycy.

Już w dniu zero, czyli w środę 27 kwietnia, od godz. 16 odbędzie się otwarta dyskusja pod hasłem ISP Forum na żywo, czyli… MiŚOT-owy Hyde Park. Co dziś dręczy operatora? Jest to spotkanie wewnętrzne, w którym udział wziąć mogą tylko MiŚOT-y.  Indywidualne rozmowy będą kontynuowane zapewne także podczas wieczornego Before Party.

Pierwszy dzień zjazdu (28 kwietnia) rozpocznie kontrowersyjny temat Czy pora (i jak?) podnieść ceny? Ewelina Grabiec i Łukasz Bazański opowiedzą, jak orzecznictwo prezesa UOKiK wpłynęło na praktykę i podejście MiŚOT-ów do zmiany umów telekomunikacyjnych oraz pod jakimi warunkami prawo telekomunikacyjne pozwala zmienić ceny i jak materię zmiany umów ureguluje PKE. Tego dnia dużo czasu zajmie także omawianie Polskiego Ładu oraz rozwoju MiŚOT SA i produktów dla operatorów.

Zwracamy też uwagę na prelekcje poświęcone opłatom za umieszczenie infrastruktury w pasie drogowym i rządowym koncepcjom nowych publicznych operatorów telekomunikacyjnych. 

Drugi dzień zacznie się od panelu poświęconego telewizji dla MiŚOT-ów. Przygotowywany jest projekt szytego na miarę zestawu usług telewizyjnych, który jest odpowiedzią na potrzeby rynku telekomunikacyjnego.

Od godziny 11 konieczne będzie natomiast podjęcie trudnej decyzji: czy wziąć udział w prelekcjach dotyczących LoRaWAN, projektu MiŚOT dla Security czy posłuchać o społecznej odpowiedzialność biznesu. Podkreślmy też, że w drugim dniu zaplanowano cały pakiet debat i referatów dotyczących bezpieczeństwa i cyberbezpieczeństwa. 

Jak podkreślają organizatorzy, najważniejsza będzie jednak rozmowa – możliwość wysłuchania zdania MiŚOT, poznanie ich oczekiwań i wymiana doświadczeń.