Elon Musk kupi Twittera za gotówkę?

Elon Musk zaoferował zakup Twittera za około 41 mld USD w gotówce. Przedsiębiorca jest zdania, że platforma społecznościowa musi być w prywatnych rękach, aby zmienić się na lepsze.

Twórca Tesli i SpaceX znany był z wielokrotnego krytykowania Twittera i jego zarządców. Miliarder odrzucił również ofertę dołączenia do zarządu po ujawnieniu swoich udziałów w firmie.

Podana przez Muska cena wynosząca 54,20 USD za akcję, ujawniona w zgłoszeniu regulacyjnym w czwartek 15 kwietnia, stanowi wzrost o 38 proc. w stosunku do tych z 1 kwietnia, ostatniego dnia handlowego przed upublicznieniem ponad 9 proc. udziałów prezesa Tesli w spółce.

– Od czasu dokonania inwestycji zdaję sobie sprawę, że firma nie będzie prosperować, ani służyć społeczeństwu w obecnej formie. Twitter musi zostać przekształcony w prywatną firmę – przekazał Musk w liście do prezesa Twittera, Breta Taylora.

Oferta ma być ostateczna, a jeśli nie zostanie przyjęta, to miliarder zapowiedział, że będzie musiał rozważyć swoją pozycję jako udziałowca.

Źródło: euractiv.pl