Lokalny ISP ma uratować sytuację w Ostrołęce

342
kable, fiber

Rada Osiedla Leśne z Ostrołęki złożyła wniosek do prezydenta Łukasza Kulika. Chodzi o pomoc w położeniu na terenie osiedla światłowodu niezbędnego do korzystania z internetu. Niestety sprawa nie należy do prostych, gdyż na tym terenie nie ma potrzebnej infrastruktury. O pomoc została poproszona lokalna firma telekomunikacyjna.

Mieszkańcy starają się znaleźć rozwiązanie problemu na wszelkie sposoby. W ich imieniu o jego rozwiązanie wystąpiła również Ewa Krupka – przewodnicząca zarządu osiedla.

– Rada Osiedla Leśne zwraca się o pomoc w położeniu na osiedlu Leśnym światłowodu potrzebnego do korzystania z internetu. W czasie pandemii kwestia szybkiego łącza internetowego jest istotna w kontekście nauki zdalnej oraz pracy zdalnej mieszkańców naszego osiedla – pisze we wniosku.

Chociaż na osiedlu brakuje niezbędnej infrastruktury, to prezydent zapewnia, że będzie interweniował u firmy telekomunikacyjnej, by problem rozwiązać.

–  Ze względu na brak infrastruktury technicznej, na dzień dzisiejszy nie ma możliwości podłączenia światłowodu w ww. lokalizacji. Aby ustalić trudności, Miasto Ostrołęka zwróciło się do firmy Ynet, która zobowiązała się przeprowadzić audyt w celu zweryfikowania sposobu rozwiązania problemu – pisze włodarz miasta.

Źródło: moja-ostroleka.pl